Треньорът на Ботев (Пловдив) - Азрудин Валентич, заяви след загубата с 0:1 от Славия в срещата от 24-ия кръг на Първа лига по футбол: „Оставихме зад гърба си много труден период за нас. Доста от нашите играчи имаха едва 1-2 тренировки преди мача, както и някои от резервите бяха след Covid-19. Дадохме всичко от себе си, но нямахме физически сили да обърнем мача. Гледайки случилото се на терена, Славия изигра много добър мач. Особено първото полувреме ни създадоха доста положения след центрирания до 20-ата минута, което много ни затрудни. Последните десет минути вдигнахме нивото.

През втората част опитахме всичко. Сисе се появи, сменихме схемата и заиграхме с двама нападатели, създадохме няколко опасни положения. За съжаление максимумът, който дадохме днес, не бе достатъчен. Поздравления за Славия. На нас ни предстои да се възстановим и трябва да мислим за следващия мач във вторник. Първото нещо, което казах като дойдох, че ще играем до последния мач. Днешният мача беше много важен за нас, както и предният, както и следващият. Всеки мач е много важен. За Славия също предстои важен мач. Трябва да разучим Черно море и излезем да покажем най-доброто от себе си”.