„Берое“ загуби с 1:0 гостуването си на „Арда“ в двубой от 24 кръг на първенството.

Първото полувреме бе равностойно, но все пак „Берое“ владееше повече топката и имаше по-чисти ситуации. Играта през втората част не се промени коренно, но домакините стигнаха до попадение в 69-та минута чрез Тонислав Йорданов.

Попадението остана единствено в двубоя и донесе победата за домакините. Караджов спаси удар на Фал от дузпа две минути преди края на срещата.

Еривалдо проби по фланга след дълга топка в 4-та минута, финтира Георгиев и стреля по диагонала, но бе твърде неточен.

Минута след това Желев получи на десния фланг и центрира в пеналта, където Котев спря на гърди и стреля от въздуха, но право в ръцете на Ганев, който улови.

В следващата атака топката бе центрирана на втора греда, където Тилев игра с глава, но не намери очертанията.

„Берое“ владееше топката в следващите пет минути, но не успя да затрудни Караджов.

В 13-та минута Руменов напредна и стреля от дъгата, но прати топката високо над вратата.

Следващите десетина минути бяха равностойни, а битката бе предимно в средата на терена. Двамата вратари не бяха затруднени по никакъв начин.

Мартинов стреля от сериозна дистанция в 24-та минута, но бе изключително неточен.

Минута по-късно Тилев копна за Лозев, който бе зад отбраната и стреля от въздуха, но ударът му мина над вратата.

В 26-та минута Макоута изведе чудесно Еривалдо, който навлезе в пеналта сам срещу Караджов и стреля, но стражът успя да спаси.

Играта продължи да бъде равностойна и в следващите десетина минути, а и двата тима пробваха няколко добри атаки, но не успяха да завършат с удар.

„Берое“ имаше страхотен шанс да открие резултата в 41-та минута. Макоута намери Еривалдо в наказателното поле, който пусна пас към Фал. Нападателят обаче прати топката над вратата от непосрествена близост.

Две минути след това лебон се пребори за една топка в наказателното поле и стреля на два пъти. Първият удар бе блокиран, а при втория опит топката излезе в аут.

Това бе всичко през първото полувреме и двата тима се оттеглиха на почивка при нулево реми.

„Берое“ започна по-активно в първите минути на втората част и играта бе предимно в половината на домакините, които от своя страна пробваха бързи контраатаки.

При една от тях Милен Желев центрира на втора греда, а там Тилев игра с топката, но не успя да нанесе силен удар с глава.

„Берое“ изпълни ъглов удар в 58-та минута, при който Октавио свали за Фал, но ударът му бе блокиран. След това се получи разбъркване, но не се стигна до нов изстрел.

Две минути по-късно домакините откраднаха топката в своята половина и организираха много бърза атака, при която Лозев напредна и намери Тилев. Той стреля, но топката мина на метър от гредата след рикошет в крака на Мезаг.

В 65-та минута Ангелов пробва удар от далечна дистанция, но топката мина над вратата.

Домакините излязоха напред в резултата в 69-та минута, когато топката бе центрирана от Руменов от пряк свободен удар, а Тонислав Йорданов се извиси над всички и прати кълбото в мрежата след удар с глава – 1:0.

В следващите десетина минути играта бе много накъсана и нямаше опасни ситуации пред някоя от вратите.

Десет минути преди края на мача „Берое“ изпълни два последователни корнера, при които имаше разбъркване, но не и удар към вратата на Караджов.

Две минути преди края на мача Фал бе задържан с ръка в наказателното поле и реферът посочи бялата точка за изпълнение на дузпа.

Зад топката застана потърпевшият Фал, който изпълни в долния ляв ъгъл, но Караджов спаси.

Това бе всичко в срещата и „Арда“ отново спечели срещата си с „Берое“.

Арда“ (Кърджали) – „Берое“ 1:0

Голмайстори: 1:0 Тонислав Йорданов 69′

„Арда“: 12. Иван Караджов, 8. Милен Желев, 11. Александър Георгиев, 19. Румен Руменов (90′- 4. Милен Стоев), 20. Деян Лозев, 24. Алекс Петков, 27. Емил Мартинов, 33. Иван Тилев (80′- 77. Мартин Костадинов), 71. Пламен Крумов (к), 80. Лъчезар Котев, 98. Тонислав Йорданов; неизползвани резерви: 26. Васил Симеонов, 13. Никола Таравел, 18. Георги Атанасов, 25. Радослав Узунов; старши треньор: Николай Киров;

„Берое“: 33. Генадий Ганев, 5. Теди Мезаг, 18. Илиас Хасани, 10. Гаюс Макоута, 11. Алиун Фал, 20. Стив Фуртадо, 22. Октавио, 25. Георги Ангелов (к), 19. Александър Василев (80′- 23. Кукула), 21. Кийлън Лебон (70′- 7. Димо Бакалов), 29. Еривалдо (70′- 27. Крум Стоянов); неизползвани резерви: 1. Християн Василев, 2. Джуниет Али, 9. Мартин Камбуров, 73. Иван Минчев; старши треньор: Димитър Димитров

Жълти картони: Иван Тилев 18′, Лъчезар Котев 56′, Милен Желев 59′ (Арда) Октавио 45′, Александър Василев 68′, Теди Мезаг 77′, Илиас Хасани 90′, Гаюс Макоута 90′ (Берое)

Главен съдия: Ивайло Стоянов (Петрич)