Царско село победи Берое с 1:0 като гост в мач от 25-тия кръг на българската Първа лига.

През първата част на стадиона под Аязмото се изливаше проливен дъжд, което доста затрудняваше играчите на двата отбора и голови ситуации почти липсваха.

Второто полувреме се игра при доста по-добри условия. Дъждът спря и над терена изгря слънце. Играта доста се отвори и положенията за гол пред двете врати заваляха. Единственото попадение падна в 90-тата минута, когато Андерсон се разписа и донесе победата на гостите. В предишния кръг "царете" отново достигнаха до успеха в последната минута, като тогава те победиха ЦСКА с 2:1.

След мача Берое продължава да заема 5-то място със своите 36 точки, а "царете" се намират на 8-ма позиция със своите 31 пункта.

Мачът започна при тежки условия. В Стара загора се изливаше проливен дъжд, който доста затрудняваше двата отбора и в началото на срещата положения за гол почти липсваха. Първата възможност се откри пред Берое в 8-ата минута, но Кийлън Лебон не намери очертанията на вратата на Джони Пласид. Четири минути по-късно многоходова комбинация на "царете" завърши с опасен шут на Дилан Мертенс, но след рикошет топката излезе в корнер.

Дъждът се усилваше, а на стадиона се чуха и гръмотевици. Към края на полувремето домакините успяха да пренесат играта пред вратата на "царете", но единствоното до което достигнаха бяха два неточни изстрела на Лебон и Георги Ангелов.

Втората част започна при далеч по-добри условия. Дъждът спря, а играта стана далеч по-отворена. Още в началото Дилън Мертенс се откъсна отдясно и нанесе хубав изстрел към Душан Перниш, но топката се оплете от външната страна на мрежата.

Димитър Димитров-Херо пусна в игра Мартин Камбуров, който малко след като се появи имаше добра възможност, но Джони Пласид предугади действията му и блокира нападателя.

Двайсет минути преди края Душан Перниш отигра нескопосано една топка, Лъчезар Балтанов се пребори със защитник и се озова на стрелкова позиция. Стражът обаче поправи грешката си и спаси с плонж удара на Балтанов.

В 80-тата минута Берое пропиля най-добрата си възможност в мача. Топката бе центрирана отляво, Джони Пласид излезе неразчетено и Кукула можеше да отбележи с глава на опразнената врата, но кълбото мина на сантиметри от дясната греда.

В последната минута на мача гостите стигнаха до успех. Емануил Манев се откъсна сам срещу вратаря, напредна и пусна към Андерсон, който нямаше какво друго да направи освен да прати топката в опразнената врата.

Берое - Царско село 0:1