Ботев Враца остава в efbet Лига, след като спечели баража срещу Септември София с 1:0.

Единственият гол на стадион "Славия" отбеляза Христо Златински в 75-ата минута.

Той беше точен от дузпа, която беше отсъдена за спорен фаул на Асен Георгиев срещу Чавдар Ивайлов.

В този мач нямаше ВАР и решението на главния съдия Драгомир Драганов не подлежеше на промяна.

Ботев можеше да поведе още в 9-ата минута, когато Даниел Генов стрекя от близка дистанция, но вратарят Николай Банков спаси. После Атанас Кабов шутира от дъгата пред наказателното поле, но над вратата на Красимир Костов. В средата на полувремето Венцислав Керчев допусна топка да мине зад гърба му и Марио Илиевски се озова сам срещу Красимир Костов, но Мартин Николов успя да протегне крак и да блокира удара на северномакедонеца.

В 34-ата минута Христо Златински шутира мощно от далечна дистанция, но над вратата. Врачани продължиха да са по-активни до края на първата част и в четвъртата минута от добавеното към нея време Христо Златински шутира опасно от пряк свободен удар пред наказателното поле, топката премина под стената и вратарят Николай Банков спаси, избивайки я в корнер.

След подновяването на играта Петър Атанасов направи двойно подаване с Дориан Бабунски, но ударът му беше изключително неточен. В 56-ата минута и резервата Юлиан Ненов направи пропуск пред вратата на столичани след центриране на Даниел Генов. В 68-ата минута Ненов можеше да изведе врачани напред в резултата след далечен шут, но топката срещна на напречната греда.

Така се стигна до 74-ата минута, в която дойде преломният момент. След центриране от корнер защитниците не успяха да изчистят топката, а нахлулият в наказателното поле Чавдар Ивайлов падна след съприкосновение с Александър Тодоров и съдията Драгомир Драганов посочи бялата точка. На повторенията се видя, че по-скоро няма нарушение за наказателен удар, а Христо Златински реализира дузпата за 1:0.

Секунди по-късно Септември можеше да изравни, но Красимир Костов спаси силен удар от далечна дистанция на Йоан Гаврилов. В 85-ата минута Иван Арсов се извиси над всички при центриране в наказателното поле на Ботев, но ударът му с глава бе спасен от Красимир Костов. До края на мача усилията на столичани не бяха достатъчни за изравнителен гол и тимът от Враца запази мястото си в елита.