Берое победи Локомотив София с 1:0 в мач от първия кръг на българската Първа лига, който се игра на стадион "Берое" в Стара Загора.

Берое бе по-добрият отбор в срещата и заслужено се поздрави с успеха.

Единственото попадение в мача падна през второто полувреме. В 56-тата минута Мартин Камбуров се озова в прегръдките на своите съотборници, след като засече центиране от Лебон и за втора поредна година отбеляза първото попадение за сезона. Освен това голмайсторът вече е само на 1 гол от рекорда на Петър Жеков за най-много попадения в първенството.

Десет минути преди края Камбуров получи втори жълт картон и остави своите с човек по-малко, но това не помогна на гостите и старозагорци запазиха преднината си.

В следващия кръг Берое гостува на Пирин Благоевград, а Локо София ще приеме Локомотив Пловдив.

Двубоят започна на доста ниски обороти и в първите минути не случи нищо интересно пред нито една от двете врати.

Първото по-интересно положение се случи в 12-ата минута, когато домакините организираха отлична атака. Илиян Стефанов изведе Алиун Фал отляво, той центрира опасно към Серкан Юсеин, но ударът на последния бе блокиран.

Локомотив София отговори с опасна атака три минути по-късно. Карим Бухмиди пусна прострелно центриране в найазателното поле, но Божидар Кацаров не успя да достигне до топката.

Постепенно домакинити успяха да натикат своя опонент в собственото му поле. В 30-тата минута Мартин Камбуров стреля от пряк свободен удар, но топката мина на сантиметри от горната греда.

До края на първата част липсваха интересни моменти пред двете врати и така двата тима оставиха развръзката за вторите 45 минути.

Берое започна по-силно второто полувреме и десетина минути след подновяването на играта логичното се случи. Лебон нахлу опасно в наказателното поле и пусна остър пас по земя в малкото наказателно поле. Мартин Камбуров изпревари всички и вкара за 1:0. Така той за втора поредна година става играчът, който отбелязва първото попадение за сезона.

В 70-тата минута при едно разбъркване Камбуров можеше да отбележи втория си гол, но шутът му мина на сантиметри от напречната греда.

В ответната атака Мики Орачев проби отляво за столичани и след неуспешен опит за центриране, топката можеше изненадващо да се озове в мрежата, но кацна на гредата и излезе в аут.

Двубоят стана доста открит. Двата тима вдигнаха сериозно оборотите и срещата стана далеч по-приятна за наблюдаване. В 74-тата минута Лебон нанесе опасен шут от около 10 метра, но Александър Любенов демонстрира добър рефлекс и изби в корнер.

Десет минути преди края на мача домакините останаха с човек по-малко. Голмайсторът на тима Мартин Камбуров влезе опасно в краката на свой съперник и Владимир Вълков не се поколеба да му покаже втори жълт картон и съответно пътя към съблекалнята.

Гостите опитаха стихиен натиск в последните минути, но така и не успяха да създадат чисто положение пред вратата на старозагорци.

Берое - Локомотив София 1:0

1:0 - Камбуров 56'

Червен картон: Мартин Камбуров 79'

Стартови състави:

Берое: 1 Нордин Бакер, 6 Александър Цветков, 8 Илиян  Стефанов, 9 Мартин Камбуров (к), 11 Алиун Фал, 16 Симеон Мечев, 17 Реян Даскалов, 19 Александър Василев, 21 Кийлън Лебон, 26 Камен Хаджиев, 30 Серкан Юсеин

Резерви: 33 Генадий Ганев, 2 Джуниет Али, 4 Христо Митев, 7 Кукула, 15 Георги Динков, 77 Божидар Пенчев, 91 Олджай Алиев

Треньор Петър Колев

Локомотив Сф: 24 Александър Любенов, 3 Марио Петков, 26 Красимир Милошев (к), 4 Мики Орачев, 5 Георгиос Кацикас, 6 Пламен Крачунов, 22 Владимир Семерджиев, 44 Божидар Кацаров, 13 Селсо Рапосо, 9 Карим Бухмиди, 11 Раел Лолала

Резерви: 1 Цветомир Витков, 7 Александър Александров, 10 Валентин Николов, 99 Джоната Машадо, 15 Лука Иванов, 14 Християн Чипев, 77 Мартин Стоилов