Берое“ записа първо реми в първенството, след като завърши 1:1 в домакинството си на „Арда“ в среща от 9 кръг.

„Зелено-белите“ започнаха по-добре срещата и Омар Камара откри резултата в 31. минута след точно изпълнена дузпа. Полувремето завърши с гол преднина за „Берое“, а през втората част и двата тима имаха своите шансове. Все пак, по-сериозните положения бяха пред вратата на гостите, но Караджов успя да се справи. „Арда“ обаче изравни в 79. минута чрез Едимар Жуниор, който се разписа с удар извън наказателното поле – 1:1 и стигна до равенството.

В стартовите минути на мача двата тима си размениха по една опасна атака. Александър Георгиев получи в наказателното поле и пусна остро към Йорданов, но Фуртадо изби.

В ответната ситуация Камара навлезе в наказателното поле и стреля в далечния ъгъл, но не намери целта.

Първият точен удар дойде в 3. минута, когато Юсеин бе в пеналта Юсеин и стреля в движение, но Караджов спаси.

Берое“ обаче продължи да бъде по-активен и на няколко пъти топката бе центрирана много опасно.

В 7. минута Камара прети топката в наказателното поле, а там куп от играчи се разминаха с нея. Ударът бе в очертанията и Караджов с мъка успя да избие.

Следващите минути бяха равностойни и нямаше сериозни опасности пред някоя от вратите.

Спас Делев изпълни пряк свободен удар на границата на пеналта в 20. минута, но ударът му бе неточен.

Минута след това Котев шутира от дистанция, но право в ръцете на Ганев, който улови без проблем.

Реян Даскалов пробва шут от свободен удар, топката се отби в гредата и попадна в Юсеин. Халфът стреля от въздуха, но след рикошет кълбото напусна очертанията на терена.

В 29. минута реферът посочи бялата точка за изпълнение на дузпа. Лебон центрира от корнер, а Караджов се размина с топката и удари Фал, което бе достатъчно за съдията да даде наказателния удар.

Зад топката застана Омар Камара, който прати топката в мрежата без проблем – 1:0

В 35. минута Юсеин направи отличен пробив и центрира на втора греда, където Фал остана малко под топката и не успя да нанесе точен удар към вратата от близка дистанция.

Кийлън Лебон направи отличен пробив в последната минута на първата част, нахлу в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл, но топката мина на сантиметри от гредата.

В добавеното време Алиун Фал пусна страхотен пас за Лебон в пеналта, а французинът стреля в движение. Караджов обаче се намеси и успя да избие в корнер.

Две минути след подновяване на играта Лебон навлезе в пеналта и центрира остро, а Фал се размина на сантиметри с топката в малкото наказателно поле.

В 55. минута Кийлън Лебон отправи много силен и точен удар от границата на наказателното поле, но Караджов се намеси блестящо и изби в корнер.

Две минути по-късно Тунгара излезе сам срещу вратаря, но Караджов успя да избие и този удар.

Фуртадо получи на фланга и центрира много остро към Фал, но вратарят успя да улови.

В 62. минута Делев направи отличен пробив, навлезе в пеналта и стреля, но Василев успя да се намеси блестящо и да избие.

Много добра и бърза атака за „Берое“ в 66. минута завърши с удар на Лебон, но топката рикошира в тялото на бранител.

Абубакар Тунгара получи на границата на наказателното поле и отправи много силен удар, но топката мина на метър над гредата.

Отново Тунгара, минута след това, засече от въздуха центрирана от Василев топка, но не намери очертанията на вратата.

В 71. минута Желев центрира за Жуниньо, а неговият изстрел бе избит от Сако.

Нов удар на Тунгара от дистанция бе спасен без проблем от Караджов в 78. минута.

В 79. минута гостите обаче успяха да изравнят. Жуниньо получи топката и я прати в мрежата със силен удар извън наказателното поле – 1:1.

В добавеното време Делев центрира от фаул, а Желев стреля с глава. Ганев обаче се намеси и улови.

Дълбоко в продълженията Камбуров овладя и предостави за Мечев, но ударът на халфа мина покрай вратата.

Това бе всичко в мача и двата тима спечелиха по една точка.