Арда Кърджали и Славия завършиха наравно 1:1 в мач от 12-ия кръг на efbet Лига.

"Белите" поведоха още в 16-ата минута чрез Мартин Сораков, а след почивката Милен Желев (71‘) донесе точката за домакините след асистенция на Спас Делев.

В класирането Славия е на 4-то място с 20 точки, но няма победа от четири поредни срещи – загуба и три ремита, докато Арда заема 10-та позиция с 11 пункта. Отборът от Кърджали е в същата серия като столичани.

В следящия кръг Арда гостува на ЦСКА 1948, докато Славия приема Ботев Враца.

Двубоят започна с натиск на футболистите на Арда, които стигнаха първи до положение пред вратата на гостите. В 6-ата минута Тилев засече подаване на Александър Георгиев, но ударът му мина близо до страничния стълб.

В 15-ата минута Иван Караджов спаси удар на Радослав Кирилов, но при добавката Мартин Сораков бе точен и откри резултата. При подаването към Кирилов обаче остана съмнение за засада. В 37-ата минута Румен Руменов отправи далечен удар, но топката мина над напречната греда. Две минути по-късно Жуниньо шутира но право в ръцете на Вуцов.

След почивката играчите на Георги Чиликов търсеха обрат на негативния резултат. В 50-ата минута Иван Караджов спаси опасно влизане на Радослав Кирилов, който се озова сам срещу него. Минута по-късно Румен Руменов засече центриране от дясно, но Вуцов се намеси и спаси. В 70-ата минута Спас Делев изпълни пряк свободен удар и Милен Желев засече топката с глава и възстанови равенството.

До края на мача положенията пред вратата на Славия следваха едно след друго. В 89-ата минута Делев получи идеално топката на границата на наказателното поле, шутира, но Вуцов успя да избие топката в ъглов удар.

При неговото изпълнение Алекс Петков засече топката с глава, но тя срещна напречната греда. Така двата отбора не излъчиха победител и срещата завърши наравно 1:1.

Арда - Славия 1:1

Голмайстори: 0:1 Сораков (16); 1:1 Желев (71)

Арда: 12. Иван Караджов, 4. Милен Стоев, 8. Милен Желев, 9. Спас Делев, 10. Светослав Ковачев, 11. Александър Георгиев, 19. Румен Руменов, 24. Алекс Петков, 33. Иван Тилев, 37. Жуниньо, 80. Лъчезар Котев

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертам Томбак, 55. Андреа Христов, 23. Емил Виячки, 37. Венцислав Керчев, 77. Георги Вълчев, 17. Ерол Дост, 73. Иван Минчев, 88. Тони Тасев, 10. Радослав Кирилов, 19. Мартин Сораков