Локомотив Пловдив постигна победа като гост над Пирин Благоевград с 3:2 в мач от 16-ия кръг на родното футболно първенство.

Домакините поведоха в срещата в Благоевград чрез гол на Станислав Костов в 29-ата минута.

Намиращият се в страхотна голова форма Георги Минчев обаче се отчете с хеттрик за гостите, бележейки в 58-ата, 62-ата и 88-ата минута. Станислав Манолев пък реализира за "орлетата" в добавеното време на срещата. Последните 2 гола в двубоя паднаха след изпълнение на дузпа.

"Смърфовете" имат вече 23 точки и са 6-и в класирането. Пирин е на предпоследната 13-а позиция с 12 пункта.

Пирин - Локомотив Пловдив 2:3

Голмайстори: 1:0 Станислав Костов (29), 1:1 Георги Минчев (58), 1:2 Георги Минчев (62), 1:3 Георги Минчев (88-дузпа), 2:3 Станислав Манолев (90+2-дузпа)

Пирин: 12.Ник Хенгелман, 38.Александър Дюлгеров, 71.Антон Карачанаков (73-17.Спас Георгиев), 31.Красимир Станоев (83-26.Иван Тасев), 5.Николай Бодуров, 3.Петър Занев, 18.Светослав Дяков , 29.Станислав Костов, 11.Станислав Манолев, 14.Стилиян Николов, 6.Юлиян Попев (66-9.Преслав Йорданов)
Треньор: Уорън Фийни

Локомотив: 71.Лукас Редер , 2.Олексий Биков (72-20.Милош Петрович), 5.Мартин Паскалев, 4.Кристиан Гомис  (90+2-25.Антур Крачун), 6.Емил Янчев, 39.Парвиз Умарбаев (89-7.Шакил Сно), 33.Йосип Томашевич , 9.Бирсент Карагарен, 16.Лукас Салинас, 14.Димитър Илиев, 10.Георги Минчев (89-44.Николай Николаев)
Треньор: Александър Тунчев

Снимка: Lap.bg