„Берое“ се наложи с 2:1 над „Славия“ в домакинството си в среща от 17 кръг на efbet Лига. Мартин Камбуров откри резултата с попадение номер 256 в елита на България, а попадението дойде в 33. минута.

Влезлият като резерва Питър Макрилос успя да изравни в 61. минута на мача. Само девет миниути след това Тунгара отново даде преднина за Берое – 2:1. Десет минути преди края на мача Томбак от гостите бе отстранен с директен червен картон и Славия завърши мача с намален състав.

Първият удар към някоя от вратите дойде в 8. минута, когато Нгуена стреля от границата на пеналта, но топката мина покрай вратата. В първите 15 минути на мача играта бе предимно в центъра и двата отбора изпълниха по няколко корнера, но не застрашиха вратарите. Тони Тасев стреля от пряк свободен удар от малък ъгъл, но топката мина над вратата.

В 25. минута Джонатан центрира много опасно в наказателното поле, където се получи разбъркване, а в крайна сметка удар на Тунгара бе блокиран. Шест минути след това последователни удари на Камбуров и Василев бяха блокирани. В 31. минута Фуртадо центрира чудесно в наказателното поле, където Камбуров отправи много силен и точен удар с глава, но Вуцов успя да се намеси.

Две минути по-късно „Берое“ успя да открие резултата, след като Камара навлезе в пеналта и предостави за Камбуров. Нападателят овладя, завъртя се и прати топката във вратата след удар с левия крак – 1:0.

В 36. минута Тасев се измъкна и остана на стрелкова позиция, но Ганев успя да избие. В ответната атака Камбуров отново успя да отправи удар от наказателното поле, но не затрудни Вуцов. В 44. минута Тасев успя да пробие на скорост, да навлезе в наказателното поле и да стреля от малък ъгъл, но Ганев изби.

Пет минути след подновяване на играта Тасев центрира много опасно от фаул, но топката бе избита в корнер. Камбуров стреля от пряк свободен удар в 55. минута, но топката мина на метър от гредата. Резултатът бе изравнен в 61. минута, когато Тасев намери Макрилос, а австралиецът навлезе в наказателното поле и прати топката в мрежата – 1:1

В 67. минута „зелено-белите“ организираха добра атака, при която Фуртадо центрира много опасно в пеналта, но ударът на Тунгара с глава мина над вратата. Три минути след това Берое отново излезе напред в резултата. Тунгара бе изведен чудесно от Лебон, навлезе в пеналта и прати топката в мрежата с диагонален удар – 2:1

В 81. минута след намеса на ВАР Томбак получи директен червен картон и бе отстранен. Три минути преди края Фал овладя и намери Лебон в пеналта, но ударът на французина бе блокиран. Алиун Фал стреля от ъгъла на наказателното поле в добавеното време, но бе твърде неточен.

Това бе всичко в мача и „Берое“ спечели срещу „Славия“ с 2:1.

„Берое“ – „Славия“ 2:1

Голмайстори: 1:0 Мартин Камбуров 33′, 1:1 Питър Макрилос 61′ , 2:1 Абубакар Тунгара 70′

„Берое“: 33. Генадий Ганев, 5. Омар Сако, 6. Александър Цветков, 9. Мартин Камбуров (к) (84′ – 11. Алиун Фал), 99. Омар Камара (84′ – 8. Илиян Стефанов), 17. Реян Даскалов, 19. Александър Василев, 20. Стийв Фуртадо, 21. Кийлън Лебон (88′ – 10. Даниел Генов), 27. Абубакар Тунгара (90′ – 2. Джуниет Али), 43. Джонатан Перейра (88′ – 16. Симеон Мечев); неизползвани резерви: 12. Иван Гошев, 26. Камен Хаджиев;; старши треньор: Петър Колев;

„Славия“: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 55. Андреа Христов (к), 37. Венцислав Керчев, 77. Георги Вълчев, 16. Камело Нгуена, 22. Дарко Тасевски (51′ – 7. Питър Макрилос), 10. Радослав Кирилов (88′ – 11. Кристиан Добрев), 88. Тони Тасев (69′ – 9. Жуниор Мапуку), 71. Емил Стоев (88′ – 4. Людовик Соарес); неизползвани резерви: 1. Георги Петков, 5. Мартин Чавдаров; старши треньор: Златомир Загорчич;

Жълти картони: Омар Сако 57′, Джанатан Перейра 65′ (Берое) Славия)

Червен картон: Ертан Томбак 80′

Главен съдия: Георги Иванов (София)