„Берое“ загуби минимално гостуването си на „Ботев“ (Враца) в мач от 18 кръг на първенството. Първото полувреме бе равностойно, но домакините успяха да поведат в 42. минута след попадение на Дориан Бабунски, който се разписа след удар с глава.

През втората част „Берое“ бе по-активен и търсеше попадението.Старозагорци обаче така и не успяха да отбележат, с което загубиха и двубоя.

Двубоят започна равностойно. Домакините разчитаха предимно на дълги подавания, а „Берое“ на постепенна атака.

Първият удар в срещата дойде в 7. минута след пробив на Лебон, който успя да навлезе в пеналта и да шутира, но не намери очертанията на вратата.

В 13. минута Василев изведе Бабунски в наказателното поле, но Ганев успя да блокира удара на напдателя и топката излезе в корнер.

Пет минути по-късно Ненов отправи удар от дистанция, топката срещна тялото на играч на Берое, срещна гредата и излезе в корнер.

В 24. минута Даскалов също опита удар от далечна дистанция, а топката рикошира в тялото на бранител и излезе в ъглов удар.

Минута след това Гаврилов стреля от около 30 м, но бе твърде неточен.

В 30. минута Тунгара изведе отлично Камара в наказателното поле и на стрелкова позиция, но Костов отрази удара на крилото.

Седем минути след това Тодоров успя да изведе Ненов сам срещу Ганев в наказателното поле, но вратарят отрази удара.

Домакините излязоха напред в резултата в 42. минута. Ненов центрира в пеналта от фланга, а непокритият Бабунски прати топката в мрежата след удар с глава – 1:0.

Минута след това Даскалов отправи много опасен удар от около 25 м, а топката мина на сантиметри от гредата.

В добавеното време Тодоров получи в наказателното поле и отправи силен удар, но Ганев се намеси отлично и спаси.

Това бе всичко за първата част и двата тима се оттеглиха на почивка с гол преднина за „Ботев“.

Пет минути след подновяване на играта домакините изпълниха статично положение, топката бе избита и попадна в Бауренски, който стреля от границата, но Ганев успя да улови.

Лебон центрира в наказателното поле от фланга в 57. минута, а Тунгара отправи удар с глава, който обаче бе неточен.

В 63. минута Фуртадо центрира отлично в наказателното поле, където Лебон овладя и опита удар, който обаче бе блокиран. Топката попадна в Даскалов, който пък стреля от дъгата, но прати топката над вратата.

Три минути след това Лебон направи пробив, навлезе в пеналта и предостави за Фал, който стреля в движение, но не намери очертанията на вратата.

В 68. минута Джинатан също преодоля трима играчи на съперника и намери Камбуров в наказателното поле. Нападателят му върна подаването и бразилецът стреля, но над вратата.

Две минути след това Георгиев опита удар от малък ъгъл, но топката излезе в корнер след рикошет.

В 74. минута Василев получи след корнер и центрира в наказателното поле. Там Сако се извиси и стреля с глава, но топката мина покрай гредата.

„Берое“ продължи да атакува и в 82. минута Генов центрира много опасно в пеналта. Костов изби, но в краката на Тунгара, който веднага отправи удар от границата на пеналта, но топката мина над вратата.

Пет минути преди края на мача Камбуров намери фал в наказателното поле, а той центрира. Генов успя да отправи удар с глава, но Костов спаси.

Последната възможност дойде дълбоко в добавеното време, когато Мечев центрира от корнер, но домакините се справиха.

Това бе всичко най-опасно в срещата, в която „Берое“ загуби гостуването си във Враца на „Ботев“.

„Ботев“ (Враца) – „Берое“ 1:0

Голмайстор: 1:0 Дориан Бабунски 42′

„Ботев“ (Враца): 76. Красимир Костов, 5. Костадин Ничев (к), 88. Йоан Бауренски, 77. Мартин Николов, 22. Диего Фераресо (69′- 2. Валери Христов), 24. Стефан Гаврилов (69′- 21. Серджио да Силва), 6. Антонио Георгиев, 28. Красимир Тодоров (69′- 23. Иван Митрев), 20. Дориан Бабунски, 94. Юлиан Ненов (77′- 14. Антон Фасе), 11. Виктор Василев (90′- 9. Георги Николов); неизползвани резерви: 33. Христо Георгиев, 19. Никола Нейчев; старши треньор: Даниел Мораеш

„Берое“: 33. Генадий Ганев, 5. Омар Сако, 6. Александър Цветков, 9. Мартин Камбуров (к), 99. Омар Камара (57′- 11. Алиун Фал), 17. Реян Даскалов (77′- 10. Даниел Генов), 19. Александър Василев, 20. Стийв Фуртадо, 21. Кийлън Лебон (86′- 8. Илиян Стефанов), 27. Абубакар Тунгара (86′- 16. Симеон Мечев), 43. Джонатан Перейра; неизползвани резерви: 12. Иван Гошев, 2. Джуниет Али, 26. Камен Хаджиев; старши треньор: Петър Колев;

Жълти картони: Стефан Гаврилов 55′, Антонио Георгиев 58′ (Ботев) Реян Даскалов 15′ , Кийлън Лебон 50′, Абубакар Тунгара 52′(Берое)

Главен съдия: Станислав Тодоров (Шумен)