Локомотив Пловдив изненадващо беше излъган на свой терен от закъсалия Ботев Враца с 4:2 в мач от 19-ия кръг на родната efbet лига. Срещата беше изключително атрактивна за наблюдаване (22:9 удара за домакините, 58% владеене на топката в тяхна полза и общо 9 жълти картона).

Дориан Бабунски откри резултата от дузпа още в 10-ата минута, но капитанът на "смърфовете" Димитър Илиев изравни в 34-ата минута. Врачани отговориха малко преди паузата, когато Юлиан Ненов възстанови преднината им.

Три минути след подновяването на играта Бабунски реализира второто си попадение за деня и усложни задачата пред пловдивчани, които върнаха интригата в 56-ата минута чрез Георги Минчев.

Головият екшън продължи и в средата на второто полувреме Илия Миланов също записа името си сред реализаторите, а гостите опънаха мрежата зад Лукас Редер за четвърти път.

Четири минути преди края на редовното време Лукас Салинас можеше отново да върне Локо в мача, но уцели гредата от дистанция.

Шестият Локо Пловдив (25 точки) изпусна възможността да се доближи само на точка от градския си съперник Ботев, който заема четвърта позиция. Успехът беше жизненоважен за Ботев Враца, който събра 19 пункта и се качи на десето място.

Локомотив Пловдив - Ботев Враца 2:4

0:1 Дориан Бабунски - 10', дузпа
1:1 Димитър Илиев - 34'
1:2 Юлиан Ненов - 43'
1:3 Дориан Бабунски - 48'
2:3 Георги Минчев - 56'
2:4 Илия Миланов - 67'

Локо Пловдив: Редер, Петрович, Паскалев, Гомис, Янчев, Умарбаев, Томашевич, Карагерен, Салинас, Илиев, Минчев

Ботев Враца: Костов, Ничев, Миланов, Николов, Фераресо, Бауренски, Георгиев, Гаврилов, Тодоров, Ненов, Христовски