Община Стара Загора и бизнесът в града правят всичко възможно Берое да не се разпадне. Целта е да бъдат събрани 2 млн. лева, с които да бъде завършено без сътресения първенството. Индикациите са, че подобна сума ще бъде осигурена. Вече се появиха информации, че италиански бизнесмени също ще протегнат ръка на клуба.
Спортният директор Ивко Ганчев съобщи, че засега всичко върви по план и отборът ще стартира зимна подготовка на 10 януари.“Изпълнителният директор на клуба Илко Русев е говорил с Петър Колев. Повече яснота около това дали ще продължи да бъде начело на тима, ще има когато сме сигурни как ще стоят нещата с финансирането. Има някакви разговори с инвеститори, но не мога да бъда категоричен. Знаем, че кметът Живко Тодоров направи няколко срещи преди Нова година и гарантира някакви суми. Засега със сигурност остава стартът на подготовката, който е на 10 януари. Ще имаме и лагер в Турция. Сумата по него вече е платена и няма как да си я върнем. Не е изключено да тръгнем в по-малък състав, но ще проведем лагер там”, заяви Ганчев.
Както е известно, от ТЕЦ “Марица изток 2” обявиха, че спират издръжката на клуба и очакват оферти за акциите до 9 януари. Берое ще получи и финансова инжекция от трансфера на защитника Умар Сако в авсатрийския ЛАСК Линц. По сделката заралии трябва да получат 300 000 евро. “На 90% трансферът е готов”, потвърди Ивко Ганчев.
Снимка: БГНЕС







Прокурорската колегия образува дисциплинарно производство срещу Емилия Русинова, отказа срещу Сарафов
След взрива в Горна Оряховица: Замърсяване на подземните води и риск за хора и животни
"Възраждане": Имаме законопроект за отпадане на охраната на всеки народен представител
Назначиха нов зам.-министър на вътрешните работи
Кабинетът освобождава ген. Любомир Монов
СДВР иззе над килограм чист фентанил от имота на 52-годишна жена
Калоян Калоянов е назначен за заместник-министър на вътрешните работи
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Renault направи перфектната офроуд играчка за плажа
Осем проблема при Toyota Highlander на старо
Mercedes започна да продава дилърства в Германия
Кабайел вярва, че мач с Усик в Германия ще бъде огромен успех
Бруно Газани: „SENSHI Grand Prix може да бъде най-силният турнир в категория до 70 кг“
Шон Стрикланд се завърна като шампион в Xtreme Couture след триумфа на UFC 328
Айсам Чадид „SENSHI Grand Prix ми напомня за великите времена на K-1 World MAX“
Инфекциозни обриви в детска възраст – морбили
Рискът от хантавирус в България остава много малък
6 упражнения за разтягане преди сън
Ултразвукът вече ще се използва и за унищожаване на вируси
Коментари
Напиши коментар17:46 | 23 апр 2024 г.
Напиши коментар