„Берое“ и „Ботев“ (Пловдив) завършиха 1:1 в среща от 21 кръг на efbet Лига. „Берое“ бе по-активен през първата част и успя да излезе напред в резултата чрез Джонатан в 43. минута. През втората част играта бе разностойна, а гостите успяха да изравнят шест минути преди края на мача след попадение на Рабей.

Двата тима започнаха активно двубоя, а в началните минути „зелено-белите“ стигнаха до две много опасни центрирания в пеналта на гостите, чрез Фуртадо и Камара, но не се стигна до удар.

Първият удар към някоя от вратите дойде в 8. минута, когато Джонатан получи от Мечев и стреля от дистанция, но топката мина на метър от гредата.

В 14. минута Камара отправи два последователни удара. При първия топката срещна тялото на бранител, а вторият попадна в очертанията, но Ханкич улови.

Три минути след това при нова добра атака за „Берое“ Камара предостави за Лебон, който шутира от пеналта, но Ханкич отново спаси.

Рабей отправи удар от дистанция в 23. минута, но бе твърде неточен.

В 32. минута Ето’о получи в наказателното поле и отправи удар по земя, но Ганев успя да спаси.

Шест минути след това Мечев също пробва удар от дистанция, но право в ръцете на вратаря.

В 40. минута Джонатан проби и също стреля, но топката мина покрай вратата.

„Берое“ откри резултата в 43. минута, когато Камара навлезе в наказателното поле и центрира по земя. Топката попадна в Тунгара, който върна за Джонатан, а бразилецът прати топката в мрежата – 1:0

Седем минути след подновяване на играта Тунгара центрира опасно в пеналта на гостите, а Камара се размина на сантиметри.

В 56. минута Неделев пусна извеждащ пас за Брахими, но Бен Юсеф успя да изпревари играча на гостите в последния момент.

Осем минути по-късно Фал напредна и отправи удар от границата на наказателното поле, но право в ръцете на Ханкич.

В 68. минута Мечев направи двойно подаване със Стефанов и стреля от въздуха, но топката мина покрай гредата.

В следващите минути играта бе много накъсана и нямаше сериозни положения пред някоя от вратите.

Десет минути преди края на мача Мариани центрира опасно от фаул, но защитата на „Ботев“ се справи.

Резултатът бе изравнен в 84. минута, когато Рабей бе изведен сам срещу Ганев от Брахими и не сбърка – 1:1.

До края на мача нямаше нови сериозни опасности и срещата завърши 1:1.

„Берое“ – „Ботев“ (Пловдив) 1:1

Голмайстори: 1:0 Джонатан 43′ , 1:1 Реда Рабей 84′

„Берое“: 33. Генадий Ганев, 5. Сиам Бен Юсеф, 20. Стив Фуртадо, 10. Серкан Юсеин, 11. Алиун Фал, 15. Георги Динков (к), 16. Симеон Мечев, 21. Кийлън Лебон (60′ – 8. Илиян Стефанов), 27. Абубакар Тунгара, 43. Джонатан Перейра, 99. Омар Камара (70′ – 18. Давиде Мариани); неизползвани резерви: 12. Иван Гошев, 3. Мирослав Енчев, 4. Христо Митев, 6. Кевин Тапоко, 7. Даниел Генов; старши треньор: Петър Хубчев;

„Ботев“ (Пловдив): 13. Хидайет Ханкич, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев, 8. Тодор Неделев (6. Дилан Мертенс 59′ ), 9. Мохамед Брахими, 10. Емануел Току, 11. Антоан Бароан (23. Димитър Тонев 59′ ), 15. Джеймс Ето’о (6. Николай Минков) , 18. Самюел Супрайен, 22. Реда Рабей (89′ – 20. Лъчезар Балтанов), 24. Роберто Пунчец (73′ – 28. Филип Филипов); неизползвани резерви: 1. Георги Аргилашки, 25. Станислав Работов; старши треньор: Азрудин Валентич;

Жълти картони: Омар Камара 47′, Серкан Юсеин 49′, Илиян Стефанов 75′ (Берое) Джеймс Ето’о , Виктор Генев 89′ (Ботев)

Главен съдия: Ивелин Занев (Русе)