Локомотив Пловдив ще подаде жалба срещу съдийството на мача с ЦСКА 1948, съобщиха от клуба.
"Черно-белите" са недоволни от ситуацията при изпълнението на дузпа от Парвиз Умарбаев. Даниел Наумов спаси удара от бялата точка, но при добавката Бидунга прати топката в мрежата, а реферът отмени попадението с мотива, че Бидунга е стъпил в наказателното поле преди изпълнението на Умарбаев. Локомотив загуби двубоя в Бистрица с 0:1.
ПОЗИЦИЯ НА РЪКОВОДСТВОТО НА ПФК ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ
"Уважаеми локомотивци,
Повод за нашето недоволство е ситуацията в 68-ата минута на срещата с ЦСКА 1948 от 29-тия кръг на Първа лига. Тогава Локомотив получи дузпа за игра с ръка на Емил Мартинов. Зад топката застана Парвиз Умарбаев, вратарят Наумов отрази, а при добавката Бидунга бе точен. Голът не бе зачетен, защото защитникът „е навлязъл“ в наказателното поле преди изпълнението на дузпата.
Решението да бъде отменено попадението е в противоречие с “Правилата на играта”. Там ясно е описано, че за да бъде отменен гол, в момента на изпълнението на наказателния удар, футболистът на атакуващия отбор трябва да е стъпил в наказателното поле, а не, както в случая, кракът му или част от тялото му да е във въздуха отвъд линията. При тази ситуация Локомотив е ощетен, тъй като решението на съдията не съответства с описанието на въпросната ситуация в „Правилата на играта“. Заради това ще подадем жалба.
Ръководството на Локомотив няма намерение да оправдава допуснатата загуба и пропуските на терена със съдийските решения, но в същото време апелираме за честна битка за седмото място, което дава право на бараж. Това включва и безпристрастни решения на реферите, основаващите се само и единствено на „Правилата на играта", се казва в позицията на Локомотив Пловдив.
Снимка: Lap.bg








Изтекъл срок и редица нередности: БАБХ иззе близо 5 тона храни
Георги Неделчев: Ако Майкъл Джексън беше жив, щеше да е най-популярният човек онлайн
Никола Цолов завърши девети във Формула 2 за Гран при на Австрия
Отнето предимство: Кола се преобърна при катастрофа в София
Халкидики привлича чужди купувачи с луксозни ваканционни имоти
Световната купа "Варна" 2026 събира 437 млади каратеки от 25 държави на 7 юли
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Рико Верховен поиска реванш с Усик: Време е за последния танц
Еди Хърн: Започва нова ера в тежка категория
Световната купа „Варна“ 2026 събира 437 млади каратеки от 25 държави на 7 юли
Виктор Скерлев спечели бронз в Китай
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар15:35 | 24 апр 2024 г.
20:54 | 1 май 2022 г.
Напиши коментар