Пирин Благоевград допусна тежко домакинско поражение от Септември София с 1:4 в мач от 15-ия кръг на Първа лига. На „Христо Ботев“ новаците доминираха „орлетата“ и стигнаха до убедителен успех.

Бившият футболист на Левски и Славия Мартин Петков даде тон за победата с гол в 19-та минута. В началото на втората част отново той бе в прегръдките на съотборниците си, а в 69-та друг бивш играч на „сините“ – Атанас Кабов, оформи класиката след втората асистенция на Красиян Колев в мача. Още един футболист, минал през „Герена“ – Димитър Костадинов, който се появи от резервната скамейка, направи резултата 4:0, а в края Иван Тасев реализира почетния гол за благоевградчани.

С успеха, който бе дебютен за новия старши треньор на тима Светослав Петров, Септември се изкачи на 11-о място с 13 точки, докато Пирин остава предпоследен с едва осем пункта. В следващия кръг „орлетата“ приемат Локомотив Пд, докато Септември гостува на шампиона Лудогорец.