Септември (София) победи Берое с 2:1 в драматичен мач от 22-рия кръг на efbet Лига. Първата интересна ситуация се откри след само 120 секунди игра. Симеон Мечев центрира в наказателното поле, където футболист на тима отправи добър удар с глава, но право в ръцете на Димитър Шейтанов.

В 10-ата минута Красимир Станоев опита шут от далечна дистанция, но топката профуча високо над целта.

Малко по-късно Сана Гомес от домакините опита подаване в наказателното поле, но то се превърна в удар, който обаче бе отразен от младия страж на столичани.

В 41-ата минута футболистите на Николай Киров стигнаха до първия гол. Божидар Пенчев проби и даде пас към Сана Гомес. Той центрира по земя към Вини Трибуле, който изпрати топката в мрежата на Димитър Шейтанов, за да вкара своето трето попадение за Берое.

Втората част започна по-добре за гостите Септември (София). Играчите на Светослав Петров направиха добра атака в 54-ата минута, при която Симеон Александров центрира към Димитър Костадинов, който се възползва от неточност в защитата на Берое, за да забие топката с глава в мрежата на Иван Караджов за 1:1.

В 70-ата минута имаше перфектна ситуация за домакините след като Симеон Мечев открадна топката и напредна опасно. Футболистът пробва късмета си с мощен удар от дистанция. Топката обаче премина встрани от дясната греда на Шейтанов.

Калоян Кръстев от Берое стреля с глава към целта, но ударът му бе блокиран от противниковата защита. В 85-ата минута гостите поведоха след гол на Мартин Петков. Две минути по-късно домакините стигнаха до попадение чрез Калоян Кръстев, но съдията го отмени след справка с ВАР.

Берое – Септември 1:2

Голмайстори: 1:0 Вини Трибуле (41), 1:1 Димитър Костадинов (54), 1:2 Мартин Петков (85)

Берое: Иван Караджов, Густаво Каскардо, Сана Гомес, Зария Ламбулич (52- Спас Георгиев), Макс Челич, Серкан Юсеин (32-Йоан Бауренски), Педро Енрике, Симеон Мечев, Вини Трибуле, Божидар Пенчев, Тонислав Йорданов (52-Калоян Кръстев)

Септември: Димитър Шейтанов, Асен Георгиев,  Атанас Кабов (46- Симеон Александров), Иван Арсов, Константин Чешмеджиев (46-Мартин Петков,) Красимир Станоев (52- Айкут Рамадан), Мартин Ачков, Мартин Стоянов, Петър Чуич, Себастиан Якубяк (44-Димитър Костадинов), Валентин Йосков (83-Митко Митков)

Снимка: Lap.bg