Спартак 1918 Варна спечели много важни три точки в борбата си за оцеляване, независимо че тимът продължава да е на последното 16-то място в класирането. "Соколите" постигнаха трудна победа над Септември с 2:0. Това трета победа за варненския тим от началото на първенството. Септември остава с 22 точки в класирането на 13-та позиция.

Двата отбора изиграха слабо първо полувреме, в което почти не създадоха чисти голови ситуации. Все пак Спартак 1918 Варна успя да вкара гол при първата си по-сериозна ситуация в мача. В 9-та минута защитник на гостите върна топката към вратаря Димитър Шейтанов, който бе пресиран от Денис Баланюк и в опита за изчисти топката я ритна в нападателя на домакините и тя влезе във вратата за 1:0. В 15-та минута Спартак 1918 Варна можеше да удвои преднината си. Иван Йорданов стреля от повече от 20 метра, топката бе отклонена с глава от играч на Септември и летеше опасно към вратата, но вратарят Димитър Шейтанов показа отлична реакция и успя да избие топката.

В 59-та минута домакините можеха да вкарат втори гол. Ромееш Ивей е изведен вдясно по атаката на домакините и намери в наказателното поле на гостите Денис Баланюк, който стреля, но топката попадна в ръцете на вратаря Димитър Шейтанов. В 61-та минута отборът на Септември имаше претенции за дузпа за игра с ръка на Виктор Митев след удар на Атанас Кабов, но след консултации със системата ВАР главният съдия Васимир Ел-Хатиб реши, че нарушение няма. В 74-та минута Септември записа първия си удар в мача, когато Димитър Костадинов стреля от над 25 метра, но неточно. В 84-та минута Валентин Йосков засече с глава топката след центриране отдясно, но топката попадна в ръцете на вратаря Иван Дичевски. Минута по-късно Родни Антуи бе изведен от Александър Белоусов сам срещу вратаря на гостите, но пропусна. В 90-та минута Ромееш Ивей бе изведен в отлична позиция отдясно по атаката на Спартак 1918 Варна от Иван Йорданов и с топовен изстрел по диагонал вкара втория гол за домакините.

Спартак Варна – Септември 2:0

Голмайстори: 1:0 Денис Баланюк (9-та мин.), 2:0 Ромееш Ивей (90-та мин.);

Спартак  – Иван Дичевски, Роберто Хименес, Пламен Димов, Бен Карамоко, Ромееш Ивей, Иван Йорданов (90+3 мин. Румен Руменов), Александър Цветков, Евандро (80-та мин. Александър Белоусов), Лерой Микелс (55-та мин. Ивайло Климентов), Виктор Митев, Денис Баланюк (80-та мин. Родни Антуи);

Септември – Димитър Шейтанов, Асен Георгиев, Влатко Стояновски (71-ва мин. Симеон Александорв), Иван Арсов (46-та мин. Атанас Кабов), Красимир Станоев, Мартин Петков (80-та мин. Валентин Йосков), Мартин Стоянов, Мартин Николов, Петър Чуич (60-та мин. Димитър Костадинов), Себастиан Якубяк (71-ва мин. Айкут Рамадан), Стефан Милич;

Снимка: Lap.bg