Хебър победи Септември с 3:1 на стадион "Георги Бенковски" в директен двубой в битката за оставане в efbet Лига. С победата отборът на Любослав Пенев измести водения от Красимир Балъков тим на Септември на 14-о място в таблицата. Съставът от Пазарджик има точка повече от септемврийци и запазва шансове да запази мястото си в елита.

Домакините бяха значително по-активни през първата част и заслужено се оттеглиха с гол аванс на почивката.

В 23-а минута Стефан Цонков пропусна най-добрата ситуация, като отблизо уцели десния страничен стълб. Малко по-късно вратарят Димитър Шейтанов спаси удар на Алехандро Серано.

В 39-а минута Венсан Марсел прати топката в мрежата на Септември, но главният рефер Станислав Тодоров отмени попадението след намесата на ВАР заради нарушение на Мар-Емилио Папазов срещу вратаря.

В добавеното време на първата част Шейтанов отрази удар на Хамдиев, но при добавката Георги Търтов вкара отбеляза гол с глава и Хебър поведе с 1:0.

След почивката играчите на Септември опитаха да изтеглят играта в по-предни позиции и стигнаха до първия си точен удар в 65-а минута, когато Валентин Йосков стреля от разстояние, а вратарят Дебърлиев изби в корнер.

Септемврийци стигнаха и до втори точен удар в 76-а минута и този път топката се озова във вратата след шут на Кристиян Пешов. Първоначално попадението бе отменено заради засада на Стефан Милич, но след преглеждане с ВАР се установи, че ситуацията е редовна и Септември изравни - 1:1.

Хебър бързо си върна аванса в резултата след точно попадение на Алехандро Серано в 81-а минута. Испанецът се разписа в 82-а минута след асистенция на резервата Лорен Марузин.

Стефан Цонков сложи точка на спора в 88-а минута след попадение с глава отблизо./БТА

Хебър - Септември 3:1

Голмайстори: 1:0 Георги Търтов 45+2, 1:1 Кристиян Пешов 76, 2:1 Алехандро Серано 82, 3:1 Стефан Цонков 88

Хебър: Петър Дебърлиев, Стефан Цонков, Мартин Михайлов, Георги Вълчев, Роберт Мазан, Николай Николаев (64-Архан Исуф), Алехандро Серано, Венсан Марсел (74-Анте Живкович),  Марк-Емилио Папазов (57-Лорен Марузин), Октай Хамдиев (74-Стилиян Тисовски), Георги Търтов

Септември: Димитър Шейтанов, Мартин Стоянов, Константин Чешмеджиев, Стефан Милич, Кристиян Пешов, Петър Чуич (46-Александър Тодоров), Красимир Станоев, Симеон Александров (46-Йоан Гаврилов), Атанас Кабов (81-Митко Митков), Мартин Петков, Валентин Йосков