Ботев Пловдив постигна първа победа за сезона след успех с 2:1 при гостуването на Етър в мач от седмия кръг на efbet Лига. Ивелин Попов и Антоан Бароан реализираха головете за гостите, а резервата Николай Янков изравни за великотърновци.

Гостите от Пловдив бяха по-активният отбор през първата част и изпуснаха да поведат до почивката. Още в 6-а минута Мартин Секулич отне топката и подаде на Самюел Акере, който не успя да намери целта.

В 14-ата минута Реда Рабей прати топката в мрежата на Етър, но попадението бе отменено заради засада.

Четири минути по-късно нова добра атака на Ботев завърши с неточен удар на Рабей.

Най-чистата ситуация за гол през първата част изпусна Секулич, който секунди преди почивката получи пас от Акере, но ударът му бе спасен от вратаря Величков.

Зрителите на стадион "Ивайло" видяха интригуващо второ полувреме с атаки и към двете врати.

Етър започна доста по-офанзивно след почивката и можеше да стигне до попадение веднага след подновяването на играта, но Букхолда уцели греда с глава, а при добавката Мартин Тошев не намери рамката на вратата.

В 66-ата минута Ботев Пловдив поведе с гол на капитана Ивелин Попов. Рабей  върна към Попов в наказателното поле и опитният футболист влезе навътре и с точен шут прати топката в мрежата.

Радостта за "канарчетата" не продължи дълго, след като шест минути по-късно Етър изравни. Току-що влезлият в игра Николай Янков засече топката в мрежата след центриране на Кольо Станев от дясно.

Ботев стигна до трите точки с попадение минута преди края на появилия се като резерва Антоан Бароан, който реализира с прецизен удар в долния ляв ъгъл. Ситуацията бе прегледана с ВАР заради съмнение за игра с ръка на играч на Ботев в хода на атаката, но главният рефер Станислав Тодоров прецени, че голът е редовен.

Етър - Ботев Пловдив 1:2

Голмайстори: 0:1 Ивелин Попов 66, 1:1 Николай Янков 73, 1:2 Антоан Бароан 89

Етър: Мартин Величков, Валери Христов, Владислав Найденов (72-Ивайло Димитров), Кольо Станев, Пламен Димов, Крум Стоянов, Шахредин Букхолда (72-Николай Янков), Георги Ангелов, Янко Ангелов, Мартин Моран, Мартин Тошев

Ботев Пловдив: Хидайет Ханкич, Йонас Там, Роберто Пунчец, Мартин Секулич (69-Антоан Бароан), Джаспър Ван Хертъм (86-Николай Минков), Реда Рабей,  Константинос Балоянис, Самюел Акере, Янис Карабельов (59-Джеймс Ето'о) Ивелин Попов, Антонио Перера