Берое загуби от Локомотив София с минималното 0:1 в двубой от 13-ия кръг на efbet Лига, игран в Стара Загора.

Старозагорци са на девето място в класирането с 14 точки. След паузата за националните отбори Берое гостува на Локомотив Пловдив.

Берое започна двубоя с домакински натиск. Момчетата на Хосе Луис Ачиари владееха повече топката.

В седмата минута Густаво Каскардо центрира от корнер, но Лучиано Скуадроне стреля встрани от вратата. Две минути след това Трибуле навлезе в наказателното поле и с дрибъл залъга играч на Локомотив София, подавайки към Леандро Годой, но деветката на Берое не успя да отправи изстрел към вратата на Александър Любенов.

В 14-ата минута Лучиано Скуадроне бе задържан в наказателното поле, но не последва дузпа.

Три минути след това центриране в наказателното поле стигна до Вини Трибуле, но Любенов се намеси при изстрела му и последва корнер, с който защитата на Локомотив се справи.

В 29-ата минута Вини Трибуле изведе Леандро Годой и стреля по земя, но топката се отби в страничния стълб.

В 43-ата минута Енцо Ойос вкара топката във вратата на Любенов, но след преразглеждане с ВАР попадението не беше зачетено заради засада.

В добавеното време на срещата се откри нова възможност пред Вини Трибуле, но ударът му с глава попадна право в ръцете на Александър Любенов.

В 53-ата минута Годой опита да свали с глава към Трибуле, чийто изстрел с глава обаче бе уловен от вратаря на гостите.

Три минути след това Ойос пусна хубав пас към Лучиано Скуадроне, той не успя да отправи точен удар.

В 61-ата минута Даниел Ками събори Леандро Годой в наказателното поле, но наказателен удар не бе отсъден.

В 86-ата минута Красимир Милошев центрира от корнер, Калоян Кръстев стреля с глава, а Ачинели спаси с една ръка, но при добавката Даниел Ками вкара топката във вратата за 0:1.

Берое: 23. Родриго Ачинели, 2. Густаво Каскардо, 3. Франко Минго, 5. Лучиано Скуадроне, 9. Леандро Годой, 10. Енцо Ойос (90+2′ – 99. Майк Севайос), 11. Джани Политино (70 – 8. Божидар Пенчев), 15. Енцо Еспиноса, 17. Едвин Ласо, 21. Тиаго Сейхас (К), 91. Вини Трибуле

Резерви: 1. Димитър Алтънов, 4. Франческо Селесте, 6. Жорди Говеа, 8. Божидар Пенчев, 14. Викторио Вълков, 19. Васил Василев, 24. Стефан Гаврилов, 98. Бруно Шмуц, 99. Майк Севайос

Старши треньор: Хосе Луис Ачиари

Локомотив София: 24. Александър Любенов, 4. Диме Димов, 22. Ивайло Найденов, 12. Бруно Франко, 5. Даниел Ками, 26. Красимир Милошев (К), 31. Красимир Станоев (40′ – 20. Диого Тешейра), 15. Лука Иванов, 98. Стив Траоре (77 – 45. Димитър Митков), 10. Валентин Николов, 11. Карлос Франса (77 – 9. Калоян Кръстев)

Резерви: 1. Бабукар Гайе, 13. Галин Минков, 2. Гонсало Кардосо, 45. Димитър Митков, 20. Диого Тешейра, 9. Калоян Кръстев, 93. Стефан Ламбезе

Старши треньор: Данило Дончич