Хебър Пазарджик постигна най-звущната си победа в гостуване от няколко години насам, след като се наложи с 2:5 над Етър Велико Търново в 13 кръг от родната Първа Лига.

Феновете на футбола със сигурност са останали доволни от равностойната първа част, защото станаха свидетели на няколко обрата. Георги Николов първо вкара в 4' за 0:1, а в последните секунди на редовното време изравни за 2:2. Междувременно Ивайло Димитров и Шахредин Бухолда дадоха временен аванс на „болярите“.

След почивката попаденията заваляха само във вратата на Мартин Величков. Николас Пенев, Ангел Бастунов и Роберт Мазан направиха победата разгромна.

Георги Николов обаче си изпроси червен картон в 78' и сам опорочи бляскавото си представяне до момента в срещата. Голмайсторът със сигурност ще пропусне домакинството на Славия след паузата за националните отбори.