Отборите на Хебър (Пазарджик) и Крумовград завършиха при нулево равенство в среща от 13-ия кръг на Първа лига. Тимът от Пазарджик бе символичен домакин на Футболен комплекс „Никола Щерев – Старика“ в пловдивския квартал „Коматево“ заради продължаващите ремонтни дейности по тревното покритие на стадион „Георги Бенковски“.
Мачът не предложи много интересни ситуации пред двете врати, а при най-изгодния шанс за гол Джунейт Али можеше да реализира с удар почти от центъра на терена, който прехвърли Марсио Роса, но след това срещна гредата.
След равенството Крумовград изпревари с точка тимовете на Славия и ЦСКА 1948 и излезе еднолично на осмото място в класирането с 15 точки в актива си, докато Хебър остава последен с 8 точки.
В седмата минута попадение на Крумовград бе отменено заради засада. Серкан Юсеин изведе Момчил Цветанов отляво зад защитата на Хебър и той асистира на Матеус Енрике, но голът не бе признат заради нередовна позиция в момента на подаването към Цветанов.
В 33-ата Енрике получи на границата на наказателното поле и потърси долния десен ъгъл на Марсио Роса, който обаче се разтегна и улови.
Три минути след това Хебър отговори. Набил Макни се откъсна отдясно зад защитата на Крумовград и шутира по земя, но Янко Георгиев реагира и изби с крак.
В 38-ата минута Джунейт Али бе много близо до реализиране на изключителен гол. Десният краен защитник на гостите видя, че Марсио Роса е излязъл напред и го изненада с удар почти от центъра на терена. Топката прехвърли стража на „гробарите“, но след това срещна гредата.
В последната минута от редовното време на първата част Шейх Диаманка получи отдясно в наказателното поле на Крумовград и отправи силен изстрел от малък ъгъл, който не затрудни Георгиев. Така почивката дойде при нулево равенство.
Девет минути след подновяването на играта през второто полувреме Мартин Михайлов засече с глава след центриране от корнер, но неточно.
В 69-ата минута Серкан Юсеин бе намерен с дълго подаване в наказателното поле на Хебър, след което върна за Матеус Енрике, чийто удар обаче прелетя над напречната греда.
В 83-ата минута влезлият като резерва Октай Юсеин получи отляво, финтира защитник на домакините и почти от аутлинията потърси изненадващ завършващ изстрел, който не намери целта.







Шишков: До седмица ще има решение за възстановяването на пътя Смолян - Пампорово
Производителите на оранжерийни домати са на ръба на оцеляването
СОС връща за ново обсъждане проекта за 22-етажна сграда в кв. "Младост"
Акция срещу имотната мафия в София: Арестуваха Джеймса за многомилионни измами
Областният управител на Сливен е с отнета заради алкохол книжка в Германия
Промяната: Пеевски вече влиза в Народното събрание като редовен гражданин ВИДЕО
СОС прие: Общината придобива скулптурните фигури от Паметника на Съветската армия
Синьо-зелен диамант беше продаден за над 17 млн. долара на търг
Революция в прегледите - ЕС взима мерки срещу старите автомобили
Chery се връща към това, от което VW се отказа
Всяка десета кола e манипулирана – внимавайте с тези модели
Вижте кой ще внася автомобилите на Ebro в България
Ергюнал Себахтин и Златислава Чуканова откриват участието на България в Белград
Рикардо „Франжиня“ Милер: „Бразилското Жиу Жицу няма шанс да влезе в Олимпиадата"
Джарон Енис се отказва от временната титла на WBA за шанс срещу Заяс
Стивън Джерард тренира с легендата Буакау в Тайланд (ВИДЕО)
Психология за родители: Първите дни у дома – адаптация на семейството
Десетки се провериха във ВМА за високо кръвно налягане
Как да разпознаваме най-рисковите добавки в ултрапреработените храни?
С какви процедури да подготвим тялото за лятото?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар