Новият спортен директор на Локомотив Пловдив Сергей Алейников е запретнал здраво ръкави и се е захванал със зимната селекция на тима. Беларусинът, който е бивш национал на СССР, трябва да пристигне в България утре (9 януари).
Очаква се специалистът да доведе със себе си поне две нови попълнения от Италия, разбра „Тема Спорт“. Именно там в последните години е живял и работил Алейников. На Ботуша е играл за Ювентус и Лече. После е работил по долните дивизии на Апенините и има доста сериозни контакти, след като над 30 години е в страната.
Именно това ще използва новият спортен директор на Локо за зимната селекция. Той ще бъде представен в петък (10 януари) на специална пресконференция на „Лаута“ от 13:30 часа заедно с новия старши треньор Душан Косич. От обявяването им двамата са в постоянен контакт и работят по подсилването на тима за пролетта.
Като футболист Сергей Алейников става европейски вицешампион със СССР през 1988 година, участва и на две световни първенства през 1986 и 1990 година. Носител е на Купата на УЕФА и Купата на Италия с Ювентус. Шампион на СССР с Динамо Минск.
През 2003-та е избран за играч на 50-летието в Беларус, за което получава Юбилейна награда на УЕФА. Притежава и отличие за Заслужил майстор на спорта на СССР. Футболист на годината в Беларус за 1984, 1986 и 1988 година.
Работил е дълги години към ФИФА като инструктор именно в Италия, както и като посланик на играта в различните ѝ направления и сектори.
Очакват се доста футболисти да се присъединят към Локомотив, но това ще е плавен процес. На „Лаута“ може да се завърне и бившият нападател на тима Георги Минчев, който в момента е в турския втородивизионен Юмраниеспор.








Жега до 35°, градушки и валежи: Прогноза за времето за седмицата 15-21 юни
Централна емисия
Централна емисия
Русия може би разработва орбитално ядрено оръжие
Страхът от провал, който спира живота още преди първата крачка
Д-р Мирослав Ненков: Медицинското качество се оценява трудно
Тайра Банкс съди Netflix за клевета
Невиждано оспорван Льо Ман, Toyota се върна на върха
Класическият Mercedes-Benz S-Class на Мелания Тръмп получи нов живот
Koenigsegg за 5 милиона долара се паркира на яхта за 86 милиона
Безпилотно такси помогна на крадец да избяга
179 деца се пуснаха на Държавното по карате във Велико Търново
UFC Freedom 250 Топурия-Гейджи: Резултати
Алекс Перейра се оказа по-тежък от Сирил Ган на кантара преди UFC Freedom 250
Израел Адесаня застана зад Алекс Перейра преди историческия шанс в тежка категория
Започва кампанията „Седмица на отворените врати” за туберкулоза
През 2025 година ЕМА има рекорден брой одобрени лекарства според годишния доклад на агенцията
Анизакиаза – паразитоза от суши и сурова риба
Има 4 основни рискови фактора за инфаркт и инсулт
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар