С два мача в неделя продължава първият плейофен кръг в родната Първа лига. В 15:15 часа Ботев Пловдив посреща Берое в битката за петото място, а от 20:30 Лудогорец е домакин на Черно море в двубой от първата четворка. Шампионите ще си гарантират 14-та поредна титла при победа днес.
През седмицата те записаха втори чист успех срещу Ботев Враца и се класираха на финал за Купата, докато Черно море отпадна от ЦСКА след загуба на стадион “Васил Левски” в столицата.
Оттук-насетне за избраниците на Илиан Илиев остава една-единствена цел – финиширане на трето място в шампионата. В момента “моряците” имат 53 точки на сметката си, колкото притежава и отборът на Александър Тунчев – Арда. Това прави борбата за зона Европа много оспорвана, така че всяка точка до края на кампанията е жизненоважна за варненци.
При Лудогорец няма напрежение що се отнася до случващото се в първенството. “Зелените” отдавна си подсигуриха първото място и доиграват сезона. Единственият им важен двубой оттук-насетне е финалът за Купата на България срещу ЦСКА, който ще се проведе в края на май.
“Канарчетата” се намират в тежка финансова криза, но въпреки това ще опитат да спечелят заветното пето място, което ще им позволи да играят решаващ мач за участие в евротурнирите и през новата кампания.
Старши треньорът на тима Душан Керкез пък заяви след ремито с Локо Сф в последния кръг от редовния сезон, че на 99% си тръгва от “Колежа” след края на кампанията. Причините, които изтъкна специалистът, са, че е млад треньор и иска да се бори за титли.
В последните 10 двубоя с Берое пловдивчани имат тотално превъзходство. Те не са загубили нито една от Битките за Тракия, като са записали 7 успеха и 3 пъти мачовете са завършвали наравно.
Пълна програма за първия плейофен кръг:
Петък, 25 април
Славия – Хебър 3:2
Локомотив София – Крумовград 3:0
Събота, 26 април
Спартак Варна – ЦСКА 0:1
Левски – Арда 1:1
Неделя, 27 април
15:15, Ботев Пд – Берое
20:45, Лудогорец – Черно море
Понеделник, 28 април
17:30, Септември – Локомотив Пд
20:00, ЦСКА 1948 – Ботев Враца







Нов циклон към България: Очакват се проливни валежи и мощни гръмотевични бури
Прокурорската колегия образува дисциплинарно производство срещу Емилия Русинова, отказа срещу Сарафов
След взрива в Горна Оряховица: Замърсяване на подземните води и риск за хора и животни
Военен екип унищожи два невзривени боеприпаса в Ловеч
Прокурорската колегия образува дисциплинарка срещу Русинова, а срещу Сарафов - не
Скоростта на вятъра в Русе е достигнала до 86 км/ч
Кабинетът освобождава ген. Любомир Монов
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Renault направи перфектната офроуд играчка за плажа
Осем проблема при Toyota Highlander на старо
Кабайел вярва, че мач с Усик в Германия ще бъде огромен успех
Бруно Газани: „SENSHI Grand Prix може да бъде най-силният турнир в категория до 70 кг“
Шон Стрикланд се завърна като шампион в Xtreme Couture след триумфа на UFC 328
Айсам Чадид „SENSHI Grand Prix ми напомня за великите времена на K-1 World MAX“
Как се променя мозъкът на майката по време на бременност?
Инфекциозни обриви в детска възраст – морбили
Рискът от хантавирус в България остава много малък
6 упражнения за разтягане преди сън
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар