След жесток гаф на вратаря Галин Григоров, Арда Кърджали победи с 2:0 като гост Добруджа в мач от 11-ия кръг на Първа лига.
Бирсент Карагарен откри резултата в 21-ата минута, след като стражът на домакините напусна наказателното си поле, за да изчисти топката с глава. Той се размина с нея и за Карагерен не беше проблем да вкара на празната врата.
В 97-ата минута Вячеслав Велев оформи крайното 2:0 за Арда.
Домакините, притиснати до стената заради негативна поредица от резултати, започнаха активно, но бяха наказани в 21-ата минута. Много сериозна грешка на вратаря Галин Григоров позволи на Арда да открие резултата чрез Бирсент Карагарен. Густаво Каскардо изрита дълга топка от своята половина и прехвърли целия терен, топката тупна пред наказателното поле, а вратарят Григоров излезе да изчисти с глава. Но не успя да прецени летежа на топката и тя го прехвърли, за да остави Карагарен сам на празна врата.
Този гол смути домакините и те можеха да инкасират още един гол, но в 28-ата минута вратарят Григоров спаси изстрела на Георги Николов. Едва в края на първото полувреме добруджанци създадоха първата си добра възможност. Вратарят Господинов обаче внимаваше и спаси изстрела на Димитър Пиргов, посрещнал топката след центриране от ъглов удар.
В 59-ата минута Антон Иванов пропусна много добра ситуация за гол. Отлично включилият се след почивката Милчо Ангелов влезе по дясното крило, елиминира бранител и подаде в малкото наказателно поле на Иванов, но младото крило изненадващо не успя да уцели вратата.
Шест минути по-късно Ивелин Попов пропусна да удвои аванса на гостите, след като получи удобна топка от Светослав ковачев. Бившият капитан на националния отбор на България обаче стреля в тялото на вратаря Григоров.
В последните пет минути добруджанци се вдигнаха на последен щурм. Антон Иванов и Милчо Ангелов пропуснаха две възможности в рамките на 120 секунди.
В края на шестте добавени минути резервата Вячеслав Велев вкара втория гол за гостите на празна врата. Целият отбор на Добруджа, в това число и вратарят Григоров, се бяха включили при изпълнение на ъглов удар. Гостите изчистиха топката и на празна врата Велев прати топката в мрежата.
Снимка: Lap.bg







Мицкоски: Българите още утре може да са в Конституцията, но това не е краят
Как "човекът на Тръмп" в НАСА ще изправари Китай в космоса?
Проходът Троян-Кърнаре е временно затворен
Япония е изправена пред криза, свързана с деменция
Почти 50% подкрепа за предложението за ограничаване на населението в Швейцария
Toyota се завръща във Ф1
BMW превъртя играта: Тествахме новото iX3
Най-бързата кола на XX век беше продадена за над 25 милиона долара
Какви са основните проблеми на 1.2 TSI на Volkswagen
Пьотр Ян отново на върха: Руснакът си върна титлата в категория петел на UFC
Джошуа Ван стана вторият най-млад шампион в историята на UFC след тежка контузия на Алешандре Пантоя
SENSHI 29: Зрелищни нокаути, драматични обрати и силни български победи във Варна
Еди Хърн нарушава принципите си заради Голямото бебе
Хранителен режим при Хашимото
Стартират нови национални програми за скрининг на колоректален и цервикален рак
Защо корейското кимчи е полезно за имунната система?
Инфекция с Campylobacter при деца – как да я разпознаем?
Коментари
Напиши коментар20:34 | 5 окт 2025 г.
Напиши коментар