ЦСКА допусна доста неприятна загуба с 1:2 в контролна среща срещу руския Торпедо Москва, която се игра на комплекса "Царско село".

За руснаците играха бившите младежки национали на България Александър Младенов и Георги Какалов, като именно последният вкара победното попадение за Торпедо.

Голът за ЦСКА бе дело на Янев в 28-ата минута, като това бе първо негово попадение след завръщането му на "Армията".

Торпедо иначе уцели три греди и пропусна да разбие армейската чета на Стойчо Младенов.

За ЦСКА иначе играха новите попълнения. Забеляза се и присъствието на Костадин Стоянов, който вече е възстановен от счупването си на крака.

Ирландският национал Килиън Шеридън също взе участие в мача.

Срещата започна много добре за руснаците, които първи успяха да открият резултата в 16-ата минута.

След изпълнение на корнер топката бе насочена към далечната греда, където оставеният непокрит Галваус нацели напречната греда.

Защитата обаче изби топката, след което последва ново центриране, При него Макенджиев не се намеси добре и оставеният непокрит Галваус реализира.

Само пет минути по-късно Торпедо нацели втора греда. Този път ударът на Шумейко срещна напречния стълб.

Руснаците продължиха да мачкат ЦСКА и в 26-ата минута стигнаха до трета греда, която стана факт след далечен удар на Беслихотнов. В ситуацията топката срещна тялото на футболист на ЦСКА и се удари в десния стълб.

Три минути по-късно ЦСКА все пак изравни, Бандаловски направи страхотен пробив и намери непокрития Христо Янев, който от 10 метра вкара технично попадение покрай вратаря.

Янев можеше да направи обрата пълен, но негов удар в 33-ата минута бе избит.

До края на частта не се стигна до повече попадения и резултатът се запази.

Второто полувреме започна отлично за ЦСКА и в 51-ата минута "Армейците" направиха страхотна атака, която обаче завърши с неточен удар на Анисе.

В 57-ата минута пък Присо също пропусна добра възможност, излизайки сам срещу вратаря.

Не се стигна до толкова опасни положения през следващите минути.

В 73-ата минута българинът Георги Какалов пропиля много добра възможност за Торпедо, след като бе изведен на празна врата, но пропусна.

В 80-ата минута обаче все пак той вкара и донесе победата на руснаците.

Бившият футболист на Видима Раковски бе намерен по перфектен начин от Беслихотнов и с удар от близо реализира.

До края на мача не се стигна до повече попадения и резултатът се запази.

ЦСКА - ТОРПЕДО 1:2
0:1 Галваус 16'