Клубовете, играли в „А“ и „Б“ група през миналия сезон, потриват ръце да разделят 700 000 евро, които УЕФА преведе на БФС.
Парите са по програмата за солидарни плащания на Шампионска лига. А са толкова много, защото през сезон 2014-2015 Лудогорец стигна до груповата фаза на турнира на богатите.
Това дава допълнителни бонуси за всички останали професионални тимове от страната на въпросния отбор.
Така клубовете, играли в „А“ група през миналия сезон, ще разделят около 500 000 евро.
Тези от „Б“ група - близо 2 пъти по-малко, но пак сериозна сума за мащабите на родния футбол, пише "Труд".
Същевременно ЦСКА, който куриозно също ще получи дял от сумата като отбор от „А“ група до лятото, ще плати глоба след гостуването на Спартак (Пл) за Купата на България, спечелено с 2:0. За пироефекти и хвърлени предмети от агитката клубът ще плати 537 лeва.








4 зодии привличат значително изобилие и късмет на 27 юни 2026
Влакът Карлово - Бургас се запали
"Левски" започва срещу "Дунав", сезонът тръгва на 17 юли
Елегантна визия дори със сива коса
Димитров: Бюджетът ни връща към Виденовата криза
Съмишленикът на Путин и бивш министър на отбраната Сергей Иванов почина на 73
Тексас търси избягал жираф на име Грейси
Бензиново завръщане: Най-интересните бъдещи коли с ДВГ - II част
Този мотоциклет вдига 100 км/ч за 0,4 секунди
Citroën сваля цената Ami срещу отлични оценки
Шефове в BMW искат да направят наследник на M1
Усик изненадващо оваканти трите шампионски пояса
Фабиан Лорито срещу Давид Сабо-Тот в Grand Prix битка за титлата до 85 кг
Обявиха кога Владимир Кличко идва в София!
Всички бойци преминаха успешно кантара преди UFC Fight Night 280 в Баку
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар