Марек Дупница и Септември София извъртяха боево реми 1:1 в дербито от 30-ия кръг на  Втора лига, проведено на стадион „Бончук“. Столичани стигнаха до равенството в 1-ата минута на добавеното време.

Така Септември остава с една победа в последните си три мача и заема второ място във временното класиране с 58 точки, на две от лидера Спартак Варна.  Марек  пък продължава да заема третата позиция в подреждането с 54 точки в актива си.

Домакините от Дупница поведоха с 1:0 в 15-ата минута чрез Любомир Костов. Три минути по-рано гостите имаха претенции за дузпа за събаряне на Мартин Стоянов в наказателното поле, но такава не бе отсъдена.

През второто полувреме Иван Арсов пропусна изгодна възможност за Септември, но столичани все пак успяха да стигнат до точката при дебюта на новия си треньор Николай Митов в първата минута на добавеното време на срещата. Жан-Пиер Да Силва реализира изравнителното попадение за 1:1.