Велислав Вуцов намекна, че ще се раздели с Янтра Габрово и няма да подпише нов договор. Настоящият му изтича на 30 юни.

„Нито веднъж никой от клуба не ме подкрепи. Хубавото е, че сезонът свърши“, сподели Вуцов след равенството 2:2 срещу Черноморец в Бургас.

„Моят договор с Янтра изтича на 30 юни. След два дни ще е ясно дали ще остана. По-скоро нещата вървят към раздяла. Не мога така да продължавам. Явно аз преча“, допълни специалистът, цитиран от „Тема Спорт“.

Вчера тимът му изпусна победата на „Лазур“. Домакините поведоха чрез Филип Ангелов от дузпа в 13-ата минута. Гостите обърнаха след попадения на Айвън Ангелов в 17-ата и Александър Петров в 36-ата. Десет минути преди края обаче Борислав Вукадинов донесе точката на вече изпадналия Черноморец.

Други два тима, простили се с професионалния си статут, Бдин и Спортист Своге сътвориха голово шоу във Видин. Домакините победиха с 4:3, след като на почивката губеха с 2:3.

Мирослав Будинов пък изигра последния си мач за Дунав при победата с 2:0 над Литекс в Русе. Успехът след почивката донесоха Димитър Законов и Денислав Минчев. Будинов, който спира с футбола, не успя да вкара вчера.

Монтана, който остана в подножието на баража, надигра с 2:0 Добруджа в Албена. Домакините също бяха в битката за челните позиции, но накрая не издържаха. Головете за водения от Петър Колев тим вкараха Денис Динев (53) и Владислав Цеков (70).

Спартак Варна пък вдигна купата за първото място във Втора лига. Соколите надвиха с 2:0 у дома Спартак Плевен. Точни бяха Александър Цветков, преди почивката, и Ахмед Ахмедов през второто полувреме. Нападателят на варненци стана голмайстор на Втора лига с 21 попадения.