Етър привлече ляв бек от Лудогорец с над 150 мача в професионалния футбол, съобщават от клуба от Велико Търново.
25-годишният защитник Димитър Илиев е първото ново попълнение на "виолетовите" през зимната пауза. Председателят на Управителния съвет на клуба Любомир Филипов и футболиста подписаха днес договор за година и половина.
Илиев е роден на 22 юли 1999 година в Горна Оряховица, но е продукт на Академиите на Литекс и Лудогорец. Висок е 177 см и има над 150 мача в професионалния футбол. В продължение на 5 сезона е основен футболист на Лудогорец 2, като има кратки престои в ЦСКА 1948 и Ботев Враца. Изиграл е 148 мача във Втора лига и 5 мача в Първа лига с екипите на ЦСКА 1948 и Лудогорец.
"Получих покана от Живко Желев, хареса ми предложението да съм в Етър. Това е клуб с голяма история, а отборът му трябва да е на по-високо ниво, заслужава да е в "А" група. Играл съм срещу Етър, най-близки контакти имам с Ники Янков. Основният ми пост е ляв бек, но мога да играя и като ляв външен халф, играл съм и като десен бек. Физически съм добре, липсва ми игрова практика, но след подготовката и контролите ще съм напълно готов. Надявам се да покажа това, на което съм способен и знам, че мога. Да съм жив и здрав, без никакви контузии, а основното, което искам, е да играя за удоволствие и да съм щастлив с виолетовия екип", заяви Димитър Илиев след подписването на договора си с клуба от Втора лига.
Снимка: Официален сайт на Етър ВТ








Жена загина след падане в необезопасена шахта в Пловдивско
Първи Фестивал на балканската духовa музика край Лясковец
Празникът на черешата в Кюстендил събира хиляди гости
В неделя изпращат Мишо от "Славия" и баща му, загинали на "Тракия"
Непопулярните морски почивки: Бира за 2,30 евро в Мадейра, обилна закуска за 3 евро в Аликанте
БГ пилот с опит за “Гинес”: 1021 излитания и кацания за 14 часа
Изненада: Ford оглави класация за качество
Китайските производители отнеха големия коз на японците
Нови данъци и такси за паркиране трябва да изгонят SUV от градовете
Проблем за Chevrolet Corvette ZR1 - след 295 км/ч съсипва боята си
Отложиха реванша между Флойд Мейуедър и Мани Пакиао
Ако Кубрат Пулев беше победил Мурат Гасиев, можеше ли да стане световен шампион?
Джон Джоунс посочи фаворита за Махачев – Гари
Джон Джоунс загатна за завръщане: Движа се така, сякаш никога не съм си тръгвал
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар