Втородивизионният Янтра (Габрово) обяви привличането на халфа Мартин Хайдаров от Локомотив (Пловдив), а също така и подновяването на договорите на местната легенда Мартин Райнов и на бранителя Константин Иванов.
Игралият през миналия сезон в efbetЛига Хайдаров се присъединява към "ковачите“, след като прекрати договора си с Локомотив (Пловдив). За пловдивчани Хайдаров изигра 16 официални мача, в които отбеляза един гол при победата над Септември с 3:2 и даде една асистенция.
22-годишният халф е юноша на Ботев (Пловдив). На 12 се премества в школата на Левски и е част от нея до 18-годишната си възраст. След това преминава в състава на ЦСКА 1948, като има мачове за първия и втория отбор на клуба. От лятото на 2023-та е в Локомотив, а през миналия сезон беше част от първия тим на пловдивчани. Също така е викан в юношеските национални отбори на България U17 и U19.
"В Янтра ме привлече това, че отборът е съставен от българи и има млади момчета. Харесва ми, че отборът играе футбол, не се изритват топки, а и има добър колектив, което също е много важно“, каза пловдивчанинът, който изигра първите си минути със зелено-белия екип в проверката срещу Фратрия.
"От това, което съм гледал, а и сега тук на място видях, мога да кажа, че отборът има потенциал да надгради върху миналогодишното си представяне. Аз идвам с нагласата да дам всичко от себе си, за да помогна с каквото мога на отбора да постигне това. Призивът ми към привържениците е да ни подкрепят. Това е най-важното, което един отбор може да получава от публиката си. Надявам се заедно да вървим нагоре", добави новото попълнение.
Янтра преподписа с един от любимците на габровските футболни привърженици – бранителят Константин Иванов. Юношата на Славия е в този отбор още от завръщането им в професионалния футбол и с предстоящия сезон ще навлезе в своята шеста поредна кампания с екипа на Янтра. До момента защитникът има 123 официални мача със зелено-бялата фланелка, в които е отбелязал един гол.
Най-опитният ни футболист и ключова фигура в сърцето на отбора - Мартин Райнов също преподписа договора си с клуба и остава на стадион "Христо Ботев". Бившият капитан на Левски и Берое се присъедини към клуба от родния си град миналото лято. През изминалия сезон той изигра 33 мача със зелено-белия екип, в които реализира 6 гола и даде 3 асистенции.
Снимка: Официален сайт на Янтра Габрово







Навръх годишнината от смъртта на баба Ванга: Какво предсказа пророчицата за 2026 г.
Пламна къща в Мъглиж, хеликоптер гаси пожар между Виноградец и Карабунар
Борисов за дрона край Кардам: Сериозна тема беше извъртяна в друга посока
Най-малката дъщеря на Брус Уилис и Деми Мур се омъжи
Пожар тръгна в гората над Свети Влас
15 месеца по-късно: Почина вдовицата на капитан Маринов, загинал в Ивицата Газа
Нов вид кражби: 70 коли на Volkswagen останаха без емблеми
Gemballa превърна Porsche 911 в чудовище
Fiat Panda и самолет се удариха на летище
Бивш водещ на Top Gear защити един от най-спорните модели на Maserati
Ивайло Гоцев разкри 4 възможни съперници за Мурат Гасиев
От екипа на Усик отговориха на критиките преди битката Джошуа – Фюри
Тайсън Фюри срещу Антъни Джошуа в Ню Йорк: Ясни са датата и арената
Мениджърът на Джоузеф Паркър разкри какво предстои за бившия шампион
Чаша 100% плодов сок или смути гони депресията
Дехидратация в детска възраст – една от най-големите опасности в летните месеци
FDA лицензира първата лиофилизирана кръвна плазма за употреба в САЩ
Безплатни прегледи за рак на гърдата в Разлог
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар