Две от най-големите легенди на родния футбол Емил Костадинов и Красимир Балъков са поредните звезди, които ще уважат историческия юбилей на носителя на "Златната топка" Христо Стоичков. Двама от титаните на националния отбор, които предизвикаха истински фурор и завоюваха заветното трето място на САЩ`94, са потвърдили участието си в супершоуто на 20 май догодина на Националния стадион "Васил Левски".
Екзекуторът на "петлите" Емо Костадинов е един от най-обичаните и уважавани български футболисти. Автор е на някои от най-важните голове на златното поколение на националния отбор по футбол на България през 90-те години. На 17 ноември 1993 г. секунди преди да изтече времето на срещата за класиране на Световното първенство в САЩ през 1994 г., Костадинов отбелязва най-важния гол в кариерата си и екзекутира "петлите". По този начин изпраща "Пеневата чета" на Мондиала в Щатите.
За националния отбор на България е изиграл 70 мача и е отбелязал 26 гола. Трикратен шампион на България и четирикратен носител на купата с отбора на ЦСКА, шампион на Португалия (1992 и 1993 г.) и носител на купата на страната (1991 и 1992 г.) с "Порто", носител на Купата на УЕФА през 1996 г. с отбора на Байерн Мюнхен.
Футболната кариера на Краси Балъков преминава през Етър, Велико Търново 1983-1990 г., Спортинг Лисабон 1991-1995 г. и Щутгарт 1995-2003 г. С екипа на лисабонските "лъвове" Балъков печели Купата и Суперкупата на Португалия през 1995 г. и е обявен за най-добър футболист в португалската Суперлига през 1992 г. През 1995 г. преминава в Щутгарт. "Магическото трио" Балъков-Бобич-Елбер прави фурор още в първия сезон на българина в тима. Носител на Купата на Германия през 1997 г., вицешампион през 2003 г., финалист за КНК през 1998 г., носител на Купа Интертото през 2000 и 2002 г. Определен е от привържениците на тима за най-добър играч в историята на Щутгарт.
Събитието "50 години номер 8" е на 20 май 2016 г. на Национален стадион "Васил Левски". Начало 20:00 часа. Билети за звездния футболен мач в мрежата на Eventim. Цена на билетите: от 18,88 лв. до 88,88 лв.







България плаща 23 000 евро на пребития с расистки мотиви Леон Кофи (ВИДЕО)
Спор за мантинелите: ПП, ДБ и ГЕРБ предлагат решения за пътната безопасност
Искандар Махмудов - олигархът е третият спасен от санкции след резервите на България
Таксата на САЩ за преминаване през Ормузкия проток издържа един ден
Трима души са задържани при акция на ГДБОП за източване на средства в Якоруда
В Турция арестуваха 159 души за незаконен хазарт
Хиперколата на BYD ще атакува 500 км/ч през ноември
Mazda патентова интересна нова технология за хибриди
Първото Audi RS Q5 в историята излезе на пътя
Тол камерите вече ще ни снимат и за моментна скорост
Ботевград е домакин на лагера на националите по таекуондо
Юри де Соуса: Не съм доволен от съдейското решение, но го приемам (ВИДЕО)
UFC освободи Мишел Перейра след загубата от Шара Булет
Рикардо Лукеи: Трябваше да заложа повече на бокса в битката с Мирно (ВИДЕО)
Съвети за грижа за кожата при тинейджърите
Безплатни прегледи за рак на гърдата ще се проведат в Разград
Тиквичките са полезни за очите
Защо релаксът не е загуба на време?
Коментари
Напиши коментар14:04 | 14 дек 2015 г.
Напиши коментар