Само единият крак на Кристиано Роналдо струва повече от целия национален отбор на България. Трансферната цена на португалската суперзвезда е 110 млн. евро. Цялата селекция на Ивайло Петев струва 38 млн. евро според авторитетния сайт transfermarkt.de.
В българския тим най-скъпи са вратарят Владислав Стоянов - 3,5 млн. Евро, и натурализираният бразилец Марселиньо - 3 млн. евро. На клубно ниво и двамата играя за шампиона "Лудогорец".
Общата цена на футболистите на Португалия е 324 млн. евро. Почти десет пъти повече в сравнение с българския тим, съобщава "България Днес".
След Кристиано най-много пари струва полузащитникът на "Спортинг" Уилям Карвальо - 26 млн. евро. Тимът е воден от селекционера Фернандо Сантош. В състава му няма контузени и той ще може да разчита на най-добрите си играчи.
Кристиано ще бъде пазен от зетя на президента на БФС Живко Миланов. Защитникът е женен за дъщерята на Боби - Бисера.
Срещу иберийците до момента България има положителен баланс. Записали сме 5 победи, 4 загуби и 3 равенства.
Последният двубой между Португалия и България датира от 1992 година. Тогава губим с 1:2 в контрола, играна в Париж. Разписва се Красимир Балъков от дузпа.








Спорт в горещините: Всичко, което трябва да знаем, за да тренираме безопасно
Скърцане и почукване под капака: Какво се опитва да ни каже колата?
Рецепта за бърза баница с майонеза
Стресът вреди на мозъка: Симптомите, които не бива да пренебрегваме
Никити на Халкидики е на час и половина от Солун, превръща се в новата Ривиера
България дължи по договора с "Боташ" 360 млн. долара
Китайските зодии, които влизат в могъщата си ера
Стандартно BMW M2 победи екстремното M2 CS на „Нюрбургринг“
Руснаци направиха алтернатор, задвижван от изгорели газове
Как работи хиперболичното въздушно окачване
Черната кола харчи повече – ето защо
Християн Господинов донесе титла за България на Световната купа „Варна“
Класиците не стигнаха до битка за медалите и във втория ден на Европейското по борба
Разкриха истинската причина за спора около Фюри – Джошуа
Масвидал: Борбата няма да спаси Макгрегър в реванша срещу Холоуей
Бившият здравен министър Стойчо Кацаров е новият представител на пациентите в Надзорния съвет на НЗОК
Министър Ивкова започва проверки на обектите за модернизация на спешната помощ
Шизофренията и биполярното разстройство споделят 70% от генетичните си корени
Стимулирането на блуждаещия нерв подобрява тежката депресия със 70%
Коментари
Напиши коментар12:30 | 23 мар 2016 г.
Напиши коментар