Заплата от 250 000 евро ще получава Ивайло Петев като треньор на Динамо (Загреб), разкриха хърватски журналисти пред „Труд". Толкова е взимал и бившият наставник на тима Златко Кранчар, който също е национален селекционер на Хърватия.
Договорът на Петев ще е най-малко за две години - до лятото на 2018 г. Назначението е по изричното настояване на могъщия Здравко Мамич. В момента той няма официална позиция в Динамо, но е със статут на сив кардинал. Мамич харесва Петев от 2012 г., когато загребският гранд изхвърли драматично Лудогорец в първия му опит за пробив в евротурнирите. Няколко пъти през последните години Динамо е примамвал Петев с оферти, но чак сега инвазията се оказа успешна.
В Хърватия очакват още във вторник вечер треньорът да е на стадион „Максимир" за домакинството срещу Ювентус. На пейката ще бъде асистентът Желко Сопич, който временно заема поста. Той ще бъде треньор и в най-лютото хърватско дерби в неделя срещу Хайдук, а чак на следващия ден Петев ще бъде официално представен като нов треньор.
След титлата с Лудогорец през 2012 г. Петев успя да стигне до второ място с АЕЛ (Лимасол) в Кипър. Като национален селекционер той има само три победи в официални мачове - срещу Азербайджан, Малта и Люксембург. Най-голямата му гордост е победата с 1:0 над Португалия в контрола през март, а след това тимът на Кристиано Роналдо триумфира на Евро 2016.
Мамич ще изплати на БФС три заплати обезщетение за прекъснатия договор. По неофициална информация това е около 30 000 евро.







Еврото не е основният проблем: "Активни потребители" с критики към мерките срещу инфлацията
Двама загинаха при катастрофи през последното денонощие
Фалшиви счетоводители измамили възрастни хора за 1,6 млн. евро в Гърция
Рюте предлага всички от НАТО да отделят по 0.25% от БВП за Украйна
България сред отличниците в ЕС по икономически растеж
Трик с пластилин почиства боята перфектно
Volkswagen отново отложи електрическия Golf
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
BYD променя подхода си към Европа
Шон О’Мали: Реално аз съм в подглавния мач на UFC в Белия дом
Рико Верхувен: Разбирам защо хората смятат, че нямам шанс срещу Усик
Бащата на Наоя Иноуе призова сина си да сложи край на кариерата си
Дейвид Алън иска бой с Тайсън Фюри след мача с Хргович
„Отмъстителното“ стоене до късно
Защо някои лекарства губят ефект след време – толеранс, тахифилаксия и адаптация на рецепторите
Ново име на синдрома на поликистозните яйчници цели по-добра диагноза за милиони жени
Как се променя мозъкът на майката по време на бременност?
Коментари
Напиши коментар20:23 | 27 сеп 2016 г.
Напиши коментар