Юношеският национален отбор на България до 18 години завърши 2:2 в контролна среща с връстниците си от БЮР Македония. Проверката се игра в Скопие и е втора в рамките на три дни между двата отбора. Първият мач завърши 3:0 за бившата югорепублика.

Момчетата на селекционера Ангел Стойков изиграха едно много силно първо полувреме и логично дръпнаха с два гола аванс. В 9-ата минута футболистът на Шефилд Уензди Преслав Боруков откри с глава, засичайки центриране от фланга. В 24-ата минута халфът на Вердер (Бремен) Илия Груев-младши покачи на 2:0 след добро изпълнение на пряксвободен удар.

След почивката обаче домакините с малко късмет и много ентусиазъм стигнаха до голове в 61-ата и в 91-ата минути за крайното 2:2. Селекционерът на България Ангел Стойков изпробва няколко пълни дебютанти, както и момчета от по-малките възрасти. Други играчи, на които е разчитал до момента пък не взеха участие в срещата заради контузии.

Стартов състав на България: Петър Иванов, Димитров, Дичев, Емануил Личев, Денислав Станчев, Илия Груев, Костов, Попов, Божидар Чуканов, Филип Ангелов, Преслав Боруков.