Близо 8 часа националният ни отбор не е вкарвал гол като гост. Вече 473 минути трикольорите не успяват да се разпишат при визита, изчислява „Тема спорт“.

За последно България реализира попадение навън при загубата с 1:3 от Ейре в Дъблин в контрола, играна на 10 септември 2019-а. Тогава в 67-ата точен от дузпа бе Ивелин Попов. Начело на тима ни бе Красимир Балъков. Последваха 5 срещи, в които не можахме да отбележим като гости – 0:0 с Черна гора, 0:1 от Уелс, 0:2 от Финландия, 0:0 с Ейре и 0:0 със Северна Ирландия.

България е в серия от 11 поредни мача без победа като гост – 5 равенства и 6 загуби. За последно трикольорите спечелиха на 6 септември 2018-а -1:0 над Словения в Любляна, в мач от Лигата на нациите при Петър Хубчев.

От 7 септември 2019-а насам националният ни отбор е изиграл цели 8 мача срещу тимовете от Острова – Англия (0:4, 0:6), Уелс (0:1, 0:1), Ейре (1:3, 1:1, 0:0) и Северна Ирландия (0:0), в които няма успех – 3 равенства и 5 загуби, при голова разлика 2:16.

В трите световни квалификации селекционерът Ясен Петров използва общо 9 дебютанти – Даниел Наумов, Андреа Христов, Петко Христов, Даниел Димов, Антонио Вутов, Илиан Илиев, Петър Витанов, Момчил Цветанов и Атанас Илиев.

Трима носиха капитанската лента в мача – Георги Костадинов, който бе сменен заради контузия, Кирил Десподов след него и Димитър Илиев при влизането си на почивката.

Снимка: Lap.bg