България завърши 1:1 с Украйна в контролна среща играна в Одеса.

"Лъвовете" дръпнаха в резултата през първото полувреме, когато се разписа Радослав Кирилов (35), равенството за домакините донесе Тарас Степаненко (79).

Трябва да се отбележи, че домакините вкараха още три попадения, но те правилно бяха отменени поради засади.

Като цяло украинците тотално доминираха през по-голямата част от мача, изпуснаха половин дузина чисти голови положения и само добрите намеси на Николай Михайлов и Светослав Вуцов ни спасиха от загуба.

Тази контрола бе и генерална репетиция за националите ни преди последното им гостуване от световните квалификации срещу Швейцария в понеделник.

Двубоят започна със силен натиск на украинците, които отправиха първия си изстрел към противниковата врата още в 30-та секунда, но той бе неточен.

Домакините пропуснаха още няколко възможности в следващите минути, преди централният нападател Артьом Довбик да прати топката в българската врата, но голът му бе отменен заради засада.

"Лъвовете" се възползваха от един от малките си шансове, за да поведат в резултата в 35-та минута, когато защитата на Украйна не се ориентира добре при изритана топка от вратаря Николай Михайлов, а Радослав Кирилов бе най-съобразителен и прати топката във вратата на съперника.

България започна добре второто полувреме, но скоро след това играчите на Александър Петраков наложиха сериозен натиск, като веднъж гредата спаси българската врата, а на няколко пъти влезлият от пейката вратар Светослав Вуцов се намеси отлично.

Все пак българската отбрана се пропука в 79-та минута, когато Тарас Степаненко преодоля Вуцов със страхотен изстрел от воле от далечно разстояние, който не остави шансове на българския страж.

До края четвъртфиналистите от Евро 2020 имаха няколко шанса да стигнат до пълен обрат, но не успяха да ги реализират, благодарение на Вуцов, и в крайна сметка двубоят завърши при равенство 1:1.

Украйна - България 1:1

0:1 Радослав Кирилов (35)
1:1 Тарас Степаненко (79)

Украйна: 1. Бушчан, 22. Матвиенко, 4. Кривцов, Собол, 18. Тимчик, 5. Сидорчук, 8. Малиновский, 17. Зинченко, 7. Ярмоленко, 16. Довбик, 11. Зубков.

България: 1. Николай Михайлов, 12. Едисон Йорданов, 3. Андреа Христов, 5. Кристиян Димитров, 19. Димитър Велковски, 10. Радослав Кирилов, 16. Радослав Цонев, 14. Борислав Цонев, 8. Тодор Неделев, 9. Атанас Илиев, 11. Кирил Десподов.