Сърбинът Младен Кръстаич е новият селекционер на националния отбор по футбол на България. Това бе обявено от президента на Българския футболен съюз Борислав Михайлов след днешното заседания на Изпълнителния комитет на централата. Кръстаич заменя на поста Ясен Петров, който подаде оставка след тежката загуба от Грузия с 2:5 в Разград в началото на юни.
Договорът на Кръстаич е за две години, до края на квалификациите за Европейското първенство в Германия през 2024. Кръстаич идва с трима свои помощници - Стефан Янкович, Неманя Милинчич и Дарко Божович, като по негово предложение към екипа ще се присъедини Иван Иванов, който работи в Славия и той познава от престоя му в Партизан.
"След последните резултати на националния отбор, които бяха крайно незадоволителни и оставката на Ясен Петров, след доста разговори на техническия комитет, който беше оглавяван от Георги Иванов, всеобщото мнение беше, че към момента състоянието на отбора и на играчите, според всички беше наложително да се вземе чужд специалист.. Поради много причини - странични влияния, чувство на даденост за това, че си в националния отбор. Вие сте свидетели на всичко, което се случва, въпреки че условията, които са създадени, са повече от перфектни за националните играчи и треньори", обяви Борислав Михайлов при представянето на Кръстаич.
Относно целите, поставени пред Кръстаич, президентът на БФС заяви: "Добро представяне, качване в горна група в Лига на нациите, естествено, и класиране на Европейско първенство, знаете, че вече сме в друга урна и ще бъде много тежко, но се борим за всичко това и затова правим тези промени и финансови усилия. Смятам, че българският национален отбор трябва да изглежда много по-добре".
"Като футболист винаги съм давал всичко от себе си във футбола, не ме е страх от нищо, както и моят щаб. Имах една друга оферта преди това, но не беше моментът да я приема. Мисля, че ако работим добре, до половин-една година можем да направим добри резултати", сподели новият треньор на България.
"Вярвам, че когато си тръгна, ситуацията в националния отбор ще е много по-добра за следващия треньор, както беше и в Сърбия. Изгледали сме всички мачове на България, имаме си наши тактически виждания и може би ще ги приложим и тук, но това зависи от качеството на играчите, с които разполагаме. Ще се опитаме да направим по-добри резултати в Лигата на нациите и да останем в групата", допълни той.
Младен Кръстаич бе селекционер на Сърбия в периода 2017-19, като води тима на Световното първенство в Русия през 2018. Той е бил треньор още на сръбския ТСЦ Бачка Топола и израелския Макаби Тел Авив.
Снимки: Lap.bg







Ефремова: Минималната заплата е сред приоритетите на правителството
Над 3100 работни места са разкрити по "Младежка заетост+"
Пожар бушува край Ямбол, силният вятър усложнява гасенето
Денков: Изказването на Радев е неадекватно, иска да живее в държава като Русия
Зеленски: Украйна нанесе "уникален" удар по руската военноморската база в Новоросийск
Nissan създаде оръжие срещу аквапланинга
BMW вече рециклира над 50% от старите автомобили
Продажбите на коли на ток растат, но Tesla e сама срещу китайците
Mazda 767B за близо 2 милиона долара пламна на „Лагуна Сека“
Джамахал Хил иска Джош Хокит при дебюта си в тежка категория
Дакота Дичева претърпя операции и на двете си ръце
Пет категории с преборвания за Балканиадата в Копривница
Ислам Махачев и Иън Мачадо Гари се срещнаха лице в лице преди UFC 330
Белтък пази способността на мускулите да се възстановяват
Талията насочва за наличието на сърдечносъдов риск повече от ИТМ
Молекулярен механизъм може да стои в основата на прееклампсията
Колко пъти и кога е най-добре да се храним през летните горещини?
Коментари
Напиши коментар02:28 | 24 апр 2024 г.
17:59 | 21 юли 2022 г.
15:46 | 21 юли 2022 г.
15:45 | 21 юли 2022 г.
15:31 | 21 юли 2022 г.
15:14 | 21 юли 2022 г.
15:11 | 21 юли 2022 г.
15:09 | 21 юли 2022 г.
15:04 | 21 юли 2022 г.
14:52 | 21 юли 2022 г.
Напиши коментар