България е абсолютен доминант в двубоите с Люксембург – 13 победи и 1 равенство, при голова разлика 39:9. Интересното е, че ремито дойде в последния ни двубой с тях – 1:1 в световната квалификация, играна на 10 октомври 2017-а в Люксембург.

Начело на нашите тогава е Петър Хубчев. Домакините повеждат още в 3-ата минута чрез Оливие Тил, а трикольорите изравняват чак в 67-ата чрез Ивайло Чочев, след асистенция на Спас Делев. Интересното е, че сега част от селекцията на Люксембург са двамата братя на Оливие Тил – Себастиан и Винсент.

За първи път срещаме Люксембург на 23 април 1969 година в световна квалификация в София, която печелим трудно с 2:1.

В Люксембург сме играли 7 пъти – 6 победи и 1 равен, за който стана дума, при голова разлика 16:5.

Селекционерът на Люксембург Люк Холц (53 г.) има 4 двубоя срещу България като футболист (атакуващ халф), като губи и четирите – 1:2, 0:3, 0:4, 0:2.