По-малко от 24 часа след загубата на България с 0:1 от Черна гора, и младежките национали допуснаха поражение със същия резултат. „Лъвчетата“ паднаха от Словакия в първия си мач от от турнира „Анталия къп“. Във вторник (28 март) тимът на селекционера Александър Димитров ще срещне Финландия в среща от  надпреварата в турския курорт.

В 11-ата минута Божидар Пенчев изведе Симеон Александров на чиста позиция, но ударът с левия крак на крилото столичния Септември бе избит от вратаря. Георги Николов къщо имаше добра възможност, но не уцели вратата.

В 69-ата минута изстрел на Франтишек Коша отблизо бе спасен от българския вратар, а Марек Уялаки с добавка вкара единствения гол в мача, пише "Тема спорт".

Стартовият състав на БЪЛГАРИЯ U21: 12. Дамян Христов, 15. Мартин Атанасов, 5. Велко Йеленкович, 18. Атанас Чернев, 16. Тодор Павлов, 6. Емил Ценов, 21. Чунг Нгуен До, 7. Симеон Александров, 10. Красиан Колев, 8. Божидар Пенчев, 9. Георги Николов