Селекционерът на българския национален отбор по футбол Илиан Илиев заяви, че има две задачи през 2024-а година. През пролетта в четирите предстоящи мача да изгради стил и гръбнак на тима, а след това България трябва да се опита да спечели група С3 в турнира Лига на Нациите, където се падна при днешния жребий. Съперници на лъвовете са Люксембург, Северна Ирландия и Беларус.
"Няма значение дали сме доволни или не, важното е да се погледне реално на нещата. Спомням си в предишните квалификации, след жребия пак имаше такива приказки как ще се класираме, ще се борим за класиране. Най-важното нещо е да оценим, че можеше и да е по-зле. Избегнахме Швеция, с които имаме изключително неприятен баланс, изключая победата в София при Петър Хубчев. За другите отбори – както се казва, не трябва нито да ги подценяваме, нито да ги надценяване. Трябва реално ние да се погледнем къде сме. В тези оставащи четири мача до началото на Лигата на Нациите трябва да изградим стил на отбора и да се стремим след това евентуално да спечелим групата", заяви Илиан Илиев пред БНТ след като научи съперниците.
През пролетта на 2024-а година България има два мача през март и два през юни. Най-напред момчетата на Илиев ще срещнат Азербайджан и Танзания на турнир в Баку, организиран от ФИФА, а през юни ще гостуват на Румъния и Словения.
"Доволни сме от съперниците в тези мачове. Доста така се коментират мачовете с Азербайджан и Танзания, особено с Азербайджан. Но това е противник, който ние можехме да срещнем в Лигата на Нациите. Танзания ги видяхме, че играха за Купата на Африка и не са лош отбор. С оглед на това, че доста отбори са заети в някакви плейофи за класиране на Европейското първенство или в допълнителни за Лигата на Нациите, мисля намерихме добри контроли. Най-важното е, че няма да имаме много пътувания".
Спецификата на турнира Лига на Нациите е, че отборите се срещнат с противници, които са на едно и също ниво. Предвид това, кой знае какви фаворити няма и за България би трябвало да е по-лесно да завърши на едно от първите две места.
"Аз го казах вече, при нас е важно първо да изградим стил. Ние се опитваме да го изградим, да направим един гръбнак на отбора и да се опитаме да спечелим групата. Със сигурност знаем израстването на Люксембург в последните години, а за другите два отбора е видно, че не са направили нещо уау в последните години. Но да не се повтарям, видяхте в последните квалификации като подценим някой, после страдаме".
Относно определянето на състава за мачовете през март, Илиев каза: "Със сигурност няма да се направят много промени. Второ, предвид факта, че сме в такъв период – някои са в подготовка, първенствата вървят. А и има доста време до тогава, ние сме направили един списък и като наближи датата, ще обявим 25-26 човека, които да изиграят тези два мача".







ЕЦТП: Докога МВР ще изкривява статистиката за загиналите на пътя?
Без контрол и етикети: Иззеха огромно количество храна в Хасково
Kaizen Gaming обедини 237 доброволци за участие в екологични и обществени инициативи
Йотова отличи дейци на културата и образованието с Почетния знак на президента
МРРБ: В платформата roads.mrrb.bg заданията ще са без лични данни
Радев: Държавата няма да се меси на пазара, но без регулации се превръща в джунгла
Терзиев върна за ново разглеждане решението на СОС за небостъргача
Папата ги заплаши с отлъчване: Какво знаем за обществото "Свети Пий X"?
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Subaru отива на съд заради фабричен дефект
Революция в прегледите - ЕС взима мерки срещу старите автомобили
Християн Георгиев гарантира нов медал за България на Европейското по олимпийско таекуондо
Джудото получи квота за Младежките олимпийски игри в Дакар
Ергюнал Себахтин и Златислава Чуканова откриват участието на България в Белград
Магнезиев бисглицинат - сравнение с други форми на магнезий: Кой е подходящият избор?
Онкохирургът д-р Ваня Митова беше удостоена с отличието „Знакова личност"
Проф. Иван Дечев: Еректилната дисфункция може да бъде първият сигнал за сърдечно-съдови заболявания
5 тихи симптома в краката, които никога не бива да игнорирате
Коментари
Напиши коментар19:44 | 24 апр 2024 г.
00:37 | 9 фев 2024 г.
Напиши коментар