Малко под 15 400 билета са продадени от домакините до обяд за контролната среща между Румъния и България, която започва в 21:30 часа и ще се играе на стадион „Стяуа“ в предградието „Генча“. Разпространението върви основно онлайн, но има и три ивент-каси в центъра и пред стадиона. За момента билетите, които са продадени на българи, са около 100.
Съоръжението, което в момента се използва от втородивизионния клуб и претендент за наследството на историческия Стяуа – КСА Стяуа, е с капацитет от 31 254 зрители. Това означава, че почти половината от съоръжението ще бъде запълнено. Според Мариян Кодирла – журналист от „Диджиспорт“, срещата с българите ще бъде по-посетена, защото Лихтенщайн не представлява такъв интерес, а и в събота доста хора ще излязат извън града.
Стадионът е построен през 2019-а година върху мястото на стария с това име. Стойността му е 95 милиона евро, а по време на Първенството на Стария континент през 2020-а година се използва за база от отборите на Австрия и Република Северна Македония.
Иначе полицията в Букурещ информира, че вратите на съоръжението ще бъдат отворени в 18:30 часа във всички сектори. От този момент нататък българските фенове ще може да заемат своите места, като задължително представят на входа билет за срещата и документ за самоличност.
Румънските органи на реда информират още, че за да бъде улеснена комуникацията между местните стюарди и българските привърженици, в района на стадиона ще има англоговорящи асистенти, които са на разположение при възникнали въпроси.
От полицията в Букурещ също така напомниха да се пресича основната пътна артерия, водеща към стадион “Стяуа” – булевард “Генча”, само на обозначените за целта места.
Българският отбор се прибира утре преди обяд в София и ще направи възстановяване на базата в Бояна. На 7-и сутринта тимът пътува за Любляна за втората си юнска проверка – срещу Словения, участник на финалите на Евро 2024.







Моторист дрифтирал на една гума с 1,08 промила при акция на полицията в София
Една от най-известните картини в света: "Момичето с перлената обица" е в Япония
Законно парти в парковете на София: Заявление 7 дни по-рано и тишина след обяд
МВР разби схема за изнудване: Фалшиви кредитори и юристи плашели жертвите с оръжия
Русия е отворена за нови предложения за прекратяване на войната в Украйна, но при условие
Огнян Мирчев е с 3 победи на SENSHI, септември се изправя срещу гръка Янис
Звънят ви от номера на близък или банка: нова измама набира скорост
23-годишна катастрофира с 2,12 промила край Гълъбово
Разцепена на две Tesla Model X е изложена на търг
Китайското AUDI вече се продава в Европа
Италиански град забрани велосипедите
Mercedes-Benz се връща на пазара на таксита в Германия
Али Насир си пожела финал с Едуард Алексанян на SENSHI 33
Огнян Мирчев преди SENSHI 33: „Бърз съм и имам усет за дистанция“
Може ли Руфи да се противопастави на борбата на Царукян? Бразилецът обещава отговор на UFC 331
Бо Никал иска първо битка с Хамзат Чимаев в UFC
Безопасно ли е плуването за бременни?
Нова животоспасяваща апаратура за най-малките пациенти получи МБАЛ Добрич
Витамин C в грижата за кожата - защо заслужава място в ежедневната рутина?
АПАЗ се обяви против практиката пациенти да осигуряват кръв, за да бъдат оперирани
Коментари
Напиши коментар18:39 | 4 юни 2024 г.
Напиши коментар