Селекционерът на българския национален отбор по футбол Илиан Илиев призова за повече позитивизъм сред публика и специалисти, след като станаха ясни съперниците за класиране на Мондиал 2026. "Лъвовете" ще стартират мачовете си от септември срещу Турция, Грузия и победителя от двойката в Лигата на нациите Испания – Нидерландия, който ще стане ясен през месец март 2025-а година.
"Надяваме се. Първото нещо е, че имаме доста време до първите мачове. Но първо трябва да изиграем сериозно нашия бараж с Република Ирландия. В квалификациите срещаме отбори в подем – Турция и Грузия, които имат в последно време силни поколения. За Испания няма какво да говорим. Имаме 6-7 месеца да вдигнем нивото и да се представим достойно", започна Илиев.
"Не е сериозно сега да коментираме класиране на Световното първенство. Защото и за предишното Европейско първенство се говореше за класиране, а накрая успяхме да съберем 4 точки в предишните евроквалификации. Но нека и да не говорм за разгромни загуби и такива неща. Нека да се опитаме да мислим по-положително. Да се получи неприятен резултат не е добре, но и няма да е добре за цялото ни представяне. Като излизаш на терена дали представяш страната или клуба, не мисля, че трябва да излизаме освободени. А с изключителна отговорност, защото представяш цяла България".
"Трябва да си вземем поука, за да не се допускат такива мачове като със Северна Ирландия. Не трябва да допускаме грешките, които направихме в Лигата на нациите. Надявам се и повече хора да играят повече в клубните си отбори в чужбина", заяви националния селекционер.
"Пожелавам си повече хора да играят в отборите си в чужбина, да са подготвени и ние като треньори да не се притесняваме дали играчите ще дойдат в добро състояние за мачовете", обясни още специалистът, който води и Черно море.
Илиев пое отбора от средата на ноември 2023-а година и до момента е записал 3 победи, 8 равенства, а също така тимът има и едно поражение при него.








Рецепта за бърза баница с майонеза
Стресът вреди на мозъка: Симптомите, които не бива да пренебрегваме
18-годишен загина при тежка катастрофа край Павел баня
Късна емисия
Джулия Робъртс и Дани Модър са все така неразделни след 24 години брак
Левски стартира в Шампионската лига с равенство срещу Борац
Ковчегът на Али Хаменей пристигна в свещения град Наджаф
Път още няма, но как Европа може да привлече вниманието на Путин?
Стандартно BMW M2 победи екстремното M2 CS на „Нюрбургринг“
Руснаци направиха алтернатор, задвижван от изгорели газове
Как работи хиперболичното въздушно окачване
Черната кола харчи повече – ето защо
Християн Господинов донесе титла за България на Световната купа „Варна“
Класиците не стигнаха до битка за медалите и във втория ден на Европейското по борба
Разкриха истинската причина за спора около Фюри – Джошуа
Масвидал: Борбата няма да спаси Макгрегър в реванша срещу Холоуей
Бившият здравен министър Стойчо Кацаров е новият представител на пациентите в Надзорния съвет на НЗОК
Министър Ивкова започва проверки на обектите за модернизация на спешната помощ
Шизофренията и биполярното разстройство споделят 70% от генетичните си корени
Стимулирането на блуждаещия нерв подобрява тежката депресия със 70%
Коментари
Напиши коментар01:46 | 16 дек 2024 г.
10:53 | 14 дек 2024 г.
09:49 | 14 дек 2024 г.
08:26 | 14 дек 2024 г.
23:41 | 13 дек 2024 г.
23:38 | 13 дек 2024 г.
23:06 | 13 дек 2024 г.
22:47 | 13 дек 2024 г.
21:44 | 13 дек 2024 г.
21:42 | 13 дек 2024 г.
Напиши коментар