Легендата на Локомотив Пловдив Христо Бонев също изказа своята тъга от новината за кончината на Димитър Пенев. Великият футболист и треньор почина на 80-годишна възраст.
"Не мога да опиша с думи какво изпитвам, откакто научих новината, че от този свят си е заминал Димитър Пенев. Не мога и да повярвам. Не искам да го приема. България загуби една от най-големите си личности на нашето време. А аз загубих футболен брат.
Излишно е сега да изтъквам колко велик бе Димитър Пенев като футболист и треньор. Показателно е, че Бог избра него да изведе националния ни отбор до най-големия връх. А с Бог не се спори.
Дали някой може да си представи колко епохално нещо направи Пената за България като откри и наложи Христо Стоичков, Любо Пенев, Димитър Бербатов, Емил Костадинов, Стилиян Петров.
На най-хубавото нещо при Димитър Пенев беше това, че той бе прекрасен и добър човек. При него нямаше злоба и завист. Той бе от редките човеци, които можеха да видят само у другия само хубавото и да простят дори най-големите предателства.
С Пената ни свързваше голямо и безкористно приятелство повече от 60 години. Той и Гунди ме посрещнаха, когато бях още младежка възраст в националния отбор. Подкрепяха ме и ме напътстваха, с което много ми помогнаха да се реализирам във футбола. С Митко бяхме за кратко съотборници и в ЦСКА. Той е поколението, което бяхме влюбени в играта и футболът на първо място бе любов, а след това начин на препитание. Тази романтика никога няма да се върне.
Случи се така, че в началото на 70-те години националният селекционер Христо Младенов взе капитанската лента от него и я даде на мен. Нито за миг не усетих у Пената ревност или злоба. Като човек, а и като спортист той беше над тези неща. Затова и не успяха интригантите да ни скарат, когато аз го наследих като треньор на националния отбор.
Само, който е делил съблекалня и е бил на терена рамо до рамо с Пената може да разбере какъв великан на футбола си отиде от нашия свят.
Дълбок поклон пред светлата ти памет, Пена!
Бог да дава утеха на близките ти, а това, което сътвори, никога няма да бъде забравено", заяви Зума пред "Марица".







Разходите за пенсии са 6,3 млрд. евро за полугодието, увеличението е над 10%
МЗХ започва проверки за опазване на земеделските земи и горските територии
Бившата на Кличко - актрисата Хейдън Панетиър, почина едва на 36 години
Сушата вади на показ Константиновия мост край Гиген
Над 17 часа е продължила спасителна акция в Рила
Румъния намали акциза върху дизеловото гориво
Най-здравите и най-чупливите автомобили на 12 години
Индустрията не вярва в край на ДВГ през 2040 година
Tesla подготвя Roadster с ракетни двигатели на SpaceX
Първото серийно Ferrari Luce беше продадено за 40 млн. долара
Дейна Уайт: На Гари му липсваше инстинктът на убиец срещу Махачев
Карлос Пратес: Ще победя Махачев и ще взема титлата на UFC
UFC 333 с две битки за титли и още куп големи имена в Абу Даби
Макензи Дърн затвърди шампионския си статут, но иска още от себе си
Най-голямата библиотека от вирусни белтъци разкрива как вирусите обезвреждат имунната защита
Приложението на телеметрията в медицината
Отити при децата през лятото – рискови групи, профилактика и клинични особености
УМБАЛ „Лозенец“ представя преживелищни подходи в психотерапията
Коментари
Напиши коментар21:59 | 3 яну 2026 г.
21:58 | 3 яну 2026 г.
21:16 | 3 яну 2026 г.
20:40 | 3 яну 2026 г.
Напиши коментар