На 10.03.2020г. в Община Кърджали се проведе заседание на Кризисния щаб, сформиран за превенция и ограничение на разпространението на COVID 19 /коронавирус/. Директора на РЗИ - Кърджали д-р Кирчев запозна присъстващите със заповедите на Министъра на здравеопазването, относно ограничаване събирането на много хора и отмяна на масови мероприятия, както и със ситуацията в България към момента и предприетите превантивните мерки срещу разпространението на COVID 19 в България.
На заседанието бе обсъдено и провеждането на офроуд състезанието в град Кърджали от 12 до 15 март. При обсъждането бяха поканени директора на състезанието и организаторите на „Кърджали 5х4 Офроуд Фест 2020“. Организаторите запознаха щаба с взетите мерки за повишена защита за ограничаване на разпространението на коронавируса. Осигурени са термокамера, безконтактни термометри, лични предпазни средства и дезинфектанти. Разработен е план за охрана и сигурност, с цел ограничаване събирането на големи групи от хора на едно място. След двучасови разисквания щабът взе решение за ОТЛАГАНЕ на събитието със заповед 270/10.03.20. Настоящата Заповед ще се доведе до знанието на организаторите и всички заинтересовани страни – ОДМВР, РДПБЗН, ЦСМП и клуб ,,4х4 Адвенчър“ гр. Троян, за сведение и изпълнение.
Основното съображение е присъствието на много пилоти, асистенция и гости от чужбина, което води след себе си сериозен риск за разпространение на COVID 19. Поради големия мащаб на състезанието – над 120 участници и голям брой очаквана публика, се отчете усложнената ситуация за ограничаване на разпространението, както и възможността за разпространение на вируса в няколко държави и над 60 населени места в България. За да се избегне евентуално разпространение на вируса и превенция в условия на епидемиологична обстановка, състезанието се отлага до второ нареждане.
Нова дата за състезанието ще бъде обявена при отмяна на въведените рестриктивни противоепидемиологични мерки.







Какво покрива НЗОК при автоимунни заболявания
Напаст от комари: Как да се предпазим и да използваме правилно репелентите
Око-Флекс поведе Левски към разгром с 6:0 срещу Спартак Варна
В кадър: Пожар избухна между "Младост" и "Малинова долина"
Ще плащат, за да останат: Източният фланг на НАТО се бори за американските войски
Йотова към българите в Северна Македония: Няма да се отречем от вас
Шефът на Mercedes разкри как клиентите ще преминат на електромоболи
Колите на Volkswagen получават дигитален ключ чрез Samsung Wallet
Градска кола на старо за 10 000 евро – ето 4 добри варианта
Това е двигателят, който всички тунинг компании обожават
Тайсън Фюри ще се бие на 20 ноември дори без Антъни Джошуа
Тайсън Фюри с брутална атака срещу Антъни Джошуа: Психически си каша
Застреляха бившия световен шампион по бокс Золани Тете пред дома му
BKFC превзема Белград: Европейска титла, световен шампион и българско участие
Български учени проучват растителна комбинация за метаболитно здраве
Ротавирус при децата – какво трябва да знаят родителите на бебета и малки деца
Безплатни прегледи при детски кардиолог в бургаската детска болница от 24 август
Безопасно ли е плуването за бременни?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар