Синът на 7-кратния световен шампион във Формула 1 Михаел Шумахер - Мик спечели втората си победа във Формула 2 този сезон на пистата "Монца".

Това бе малък повод за радост при феновете на "Ферари". Баща му има 5 победи на това трасе. И след пауза от 14 години отново Шумахер се качи на първото място на подиума на "Монца".

Мик направи уникален старт, като от седмо място на решетката бе втори на първия шикан след колегата си в академията на "Ферари" Калъм Илот.

Илот удържа атаките на германеца до спирането в боксовете, където задави двигателя си, пише "24 часа". От този момент Шумахер контролираше състезанието напълно и изпревари с над 3 секунди Лука Джиото.

Илот успя от последно място да стигне до шестото, като направи няколко изключителни задминавания.

Победата на Мик го изведе до третото място в класирането и то само на 3 точки от Калъм Илот и Роберт Шварцман, които делят лидерството със 134 точки,

а той има 131. И тримата са от академията на "Ферари". Четвърти със 124 точки е японецът Юки Цунода със 124.