Вече е напълно сигурно, че Валтери Ботас няма да остане в Мерцедес през следващия сезон.
Това обявиха много от анализаторите във Формула 1, след като вчера финландецът пренебрегна отборните заповеди.
Той бе повикан за късен питстоп, но веднага след това инструктиран да не прави най-бързата обиколка. Ботас обаче се ядоса и завъртя най-добрия тур, с което предизвика нов бокс и за Люис Хамилтън, който все пак успя да спечели бонусточката.
Веднага след състезанието от отбора опитаха да замажат скандала, като самият пилот отрече, че не се е съобразил с инструкциите. Тото Волф обаче все пак изтъкна, че ще поговори с него.
„Действието му бе малко нахално, но и разбираемо, тъй като Валтери винаги трябва да се съобразява, след като шампионатът е толкова оспорван. В края той върна газта, но все пак нещата можеха и да се объркат и нямаше нужда от това, след като преди това Люис държеше най-добрата обиколка. Ние ще поговорим за случилото се по приятелски и професионален начин“ заяви Волф.
Това бе първият случай, в който Ботас явно не се съобрази с отборно изискване, което за мнозина е ясен знак, че след края на сезона той ще си тръгне и ще бъде заменен от Джордж Ръсел.








"Черно море" привлече чуждестранен халф
Бащата на Сияна: Крият истината за трагичното ПТП на "Тракия" с деца
Космическият белег на близо 4 млрд. години: Учени изровиха най-стария кратер на Земята
Автомобил изгоря на магистрала "Хемус"
Спецакция в Созопол, задържаха мъж с райски газ и кокаин
Четири от US самолетите отпътуваха от летище “Васил Левски”
Доказаха ли, че има живот на Марс?
Китайските производители отнеха големия коз на японците
Нови данъци и такси за паркиране трябва да изгонят SUV от градовете
Проблем за Chevrolet Corvette ZR1 - след 295 км/ч съсипва боята си
Смяна на предавки без връщане на газта - как е възможно?
Отложиха реванша между Флойд Мейуедър и Мани Пакиао
Ако Кубрат Пулев беше победил Мурат Гасиев, можеше ли да стане световен шампион?
Джон Джоунс посочи фаворита за Махачев – Гари
Джон Джоунс загатна за завръщане: Движа се така, сякаш никога не съм си тръгвал
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар03:13 | 24 апр 2024 г.
13:44 | 6 сеп 2021 г.
Напиши коментар