Без изобщо да е изненадващо, от Ред Бул защитиха и оправдаха световния шампион Макс Верстапен, въпреки очевидния начин, по който пренебрегна отборните заповеди в Бразилия.
В края на надпреварата нидерландецът отказа да върне позицията на съотборника си Серхио Перес, който преди това го бе пропуснал пред себе си.
Така мексиканецът не успя да спечели важни точки в битката с Шарл Льоклер за второто място в шампионата, като реагира бурно по радиото с думите, че Макс е показал какъв е всъщност.
Верстапен се защити като обяви, че има своите причини и ще ги сподели впоследствие пред отбора. Това се случи и от Ред Бул замазаха скандала и направиха всичко по силите си, за да покрият лидера в отбора, но Макс очаквано и заслужено отнесе много критики за действията си, както и обиди и дори смъртни заплахи, вероятно от фенове на Чеко.
„Като отбор допуснахме някои грешки в Бразилия. Истината е, че преди състезанието не бяхме предвидили ситуацията, която се получи в края на надпреварата. Макс бе информиран твърде късно да върне позицията си и той, който винаги е бил отборен играч, бе поставен в трудна позиция без време за реакция. След състезанието той бе напълно открит в обясненията си и двамата изчистиха нещата. Отборът прие неговите доводи, но напълно не приема обидите по негов адрес“ заявиха от Ред Бул в официално съобщение.
Ето какво каза и самият Макс. „Миналият уикенд се получи доста сериозна мискомуникация. На мен нищо не ми бе казано за размяна на позициите, което се случи едва в последната обиколка. В тима обаче трябваше да са наясно с отговора ми от това, което бях казал в предишните дни. Впоследствие недоразуменията бяха изчистени, а и в отбора знаят, че аз никога не съм бил лош съотборник. Взехме си необходимите поуки и разбрахме, че трябва да имаме по-добра комуникация. Не мога обаче да приема критики и обиди по свой адрес без всички да са наясно с цялата информация“.








ЧСИ предлагат: Да се въведе доброволно извънсъдебно събиране на вземания
Димитър Манолов: Единственото, на което държавните служители имат право, е безплатно погребение
Евертон Бала спаси "Левски" от загуба срещу "Ботев" (Враца)
Николай Василев към властта: Изхвърлете този бюджет!
Цветанов за "Баба Алино": Всичко е станало със съгласието на тогавашния премиер
Вучич на митинг в Белград: Това са последните ми дни и седмици като президент
Пламен Донев: Нужно е по-съществено увеличение на местния данък
Бала спаси Левски от загуба срещу Ботев Враца в 93-ата минута
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Рико Верховен поиска реванш с Усик: Време е за последния танц
Еди Хърн: Започва нова ера в тежка категория
Световната купа „Варна“ 2026 събира 437 млади каратеки от 25 държави на 7 юли
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар04:40 | 24 апр 2024 г.
22:40 | 20 ное 2022 г.
22:02 | 18 ное 2022 г.
22:01 | 18 ное 2022 г.
11:36 | 18 ное 2022 г.
Напиши коментар