Лидерът в класирането на Формула 1 Оскар Пиастри спечели квалификацията преди Гран При на Нидерландия и ще стартира пръв утре.
Австралиецът изоставаше от Ландо Норис почти през целия уикенд, но съумя с 0.012 да даде по-добро време от съотборника си, който ще бъде до него на първа редица.
Още в началото Строл се завъртя на последния завой и се удари, но не толкова сериозно както вчера. Канадецът разби само предното си крило, но на собствен ход съумя да се прибере в бокса и отпадна. Колапинто, Хюлкенберг и двата Хааса на Окон и Беърман също отпаднаха. Пиастри бе пред Норис, но разликите не бяха толкова големи, макар че от Ферари пак изоставаха.
Във втората част лисица пресече пистата и мина пред колата на Льоклер, но без да създаде проблем на пилота, като успя и да оцелее. Норис и Писатри слязоха под минута и 9 секунди, но Макс не бе никак далеч от тях. Ферари също подобриха темпото си, а извън топ 10 останаха Антонели, Цунода, Бортолето, Гасли и Албън. Двете коли на Рейсинг Булс обаче продължиха, Сайнц и Алонсо също.
В решаващата фаза Пиастри бе по-бърз от Ландо с 0.012 при първите бързи турове. Макс бе трети пред Ръсел и пилотите на Ферари. Норис не успя да подобри времето си след това и трябваше да се задоволи с втора стартова позиция.
Верстапен остана трети пред Исак Хаджар, който в края изпревари Джордж Ръсел. След това се наредиха Льоклер и Хамилтън, което бе добър резултат за Ферари. Лоусън, Сайнц и Алонсо допълниха десетката. Състезанието е утре от 16:00 часа.







Късна емисия
България е сред страните, в които е най-трудно да се научиш да шофираш
Какво очаква зодиите на 31 октомври – съвети и малки изненади
Слънчева енергия от Космоса - бъдещето на глобалното електричество
Лесни навици за здраве всеки ден
Сидни Суини се появи без сутиен под напълно прозрачна рокля
По 4000 крачки на ден намаляват риска от ранна смърт с 40%
4 зодии се впускат в сложно емоционално пътуване този ноември
Изоставени луксозни коли бяха разграбени, след като се появиха в интернет
Паркирането на електромобили в София става платено?
Seat обнови Ibiza и Arona
Това са новите автомобили, от които купувачите нямат търпение да се отърват
Мохамад Мокаев: „Ако беше трудно да се работи с мен, UFC нямаше да ме задържи за седем мача“
Кайл Дейк блесна на втория турнир на Real American Freestyle League в Кливланд
Беноа Сен Дени: „Има голям шанс някой от нас да загуби преди финалния гонг“
Джеф Монсън предложи да тренира Александър Волков
Има ли връзка между метаболизма и сексуалната активност?
3 мистични билки, които се използват в медицината и днес
Стартира кампанията „Цената на красотата“ срещу рисковете от нерегламентирани естетични процедури
Хроничният стрес и зачатието – как кортизолът променя овулацията и сперматогенезата?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар