Ландо Норис спечели Гран При на Сао Пауло и направи огромна крачка към титлата във Формула 1. Британецът води почти през цялото време, но зад него бе повече от интересно.
Андреа Кими Антонели завърши втори за Мерцедес, докато Макс Верстапен който стартира последен, отново направи страхотна надпревара и финишира трети.
Доскорошният лидер Оскар Пиастри отново нямаше късмет, след като се замеси в инцидент и получи наказание, което в крайна сметка го остави 5-и в края и той загуби още точки. От Ферари пък си тръгнаха без точки заради отпадания.
Така 3 кръга преди края, единият от които със спринт, Норис събира 390 точки, с 24 повече от Пиастри, който е с 366 и 49 пред Верстапен, който има 341.
На старта Норис блокира Антонели и запази първото си място. По-назад обаче имаше инциденти. Хамилтън се удари със Сайнц, а след това и в задната част на Колапинто, за да остане без предно крило.
Бортолето пък катастрофира във втория тур и това изведе кола за сигурност на пистата. След нейното прибиране стана интересно. Ландо остана начело, но зад него Пиастри опита атака отвътре срещу Антонели, до когото от другата страна бе Льоклер.
Австралиецът удари леко пилота на Мерцедес, който от своя страна се тресна в Льоклер и монегаскът се оказа със счупено окачване и отпадане. Последва виртуална кола за сигурност, което бе използвано от Верстапен, който смени твърдите гуми с медиум, след като се оказа, че е със спукана гума.
В челото Норис започна да се откъсва напред, докато Пиастри получи 10 секунди наказание заради инцидента в първи завой. Макс бе 13-и в 16-ия тур, а след това много бързо стигна до 9-ата позиция, след като определено бе много бърз и в 20-ата обиколка бе вече 7-и, а скоро след това и 5-и, като изоставаше на около 18 секунди от лидера.
Норис продължи обаче да се откъсва, докато от третото място Антонели спря за смяна в 22-ия тур и се върна 11-и. В 31-ата обиколка Ландо също спря, като се върна малко зад Макс и малко по-късно го изпревари без проблеми с новия си софт.
Последва смяна за Ръсел, а Верстапен вече бе втори. В 39-ия тур Пиастри изтърпя наказанието си и също получи най-меките гуми, като се върна 8-и. Едва ли обаче нямаше да спира повече. Хамилтън пък се прибра в бокса и отпадна.
Оскар стигна до 6-ата позиция след изпреварване срещу Лоусън, а няколко обиколки по-късно пилотите на Мерцедес спряха в последователни обиколки и сложиха медиум. Норис също мина през бокса и се върна трети, а след това същото направиха Пиастри и Верстапен.
Макс запази страхотното си темпо, докато Пиастри стигна до 5-ата позиция. В последните обиколки Ръсел започна да се оплаква от проблем със спирачките и Верстапен го изпревари, а след това подгони и Антонели, който пък бе с прегряти гуми.
3 обиколки преди края нидерландецът вече бе в ДРС-зоната на съперника. Пиастри пък се доближи до Ръсел. Кими обаче успя да задържи Макс зад себе си и в крайна сметка стигна до страхотното второ място, на около 10 секунди от лидера. Въпреки всичко обаче, Верстапен бе фантастичен.
Ръсел удържа Пиастри за 4-ата позиция, а десетката допълниха Оли Беърман, Лоусън, Хаджар, Хюлкенберг и Гасли. Следващият старт е след 2 седмици в Лас Вегас.







Кое прави ремонтите на електромобилите скъпи?
Три билки при хипертония
Почина оперната прима Стефка Евстатиева
Откриха нарушения в автошколи, чиито курсисти са причинили смърт на пътя
Мъж тръгна да копае басейн в двора си, намери... злато
Кристалина Георгиева: България има „обица на ухото“ от 90-те
Тръмп: Хората, които са против митата, са глупаци!
Големи, но проблемни: Пет V8 двигателя с кратък ресурс
Toyota ще плаща на шофьорите за данни от колите им
Какви проблеми крие BMW с двигател N20?
Как работи системата за дренаж на вратите
Близо 100 деца стартираха на вторите ученически игри
Джейк Пол: Алекс Перейра даде съгласие за боксов двубой
Олександър Усик шокира бивш световен шампион с думите: „Ще се бием“
Габриел Бонфим: „Той беше в безсъзнание. Очите му се обърнаха назад.“
Епидемия от самота и отсъствие на принадлежност мъчи съвременния човек
Приемът на мелатонин се свърза с повишен риск от сърдечна недостатъчност
Доц. д-р Красимира Христова с международно признание на световния форум по хипертония в Китай
Мобилни екипи на Националния център за психосоматика осигуряват психологична грижа за пациенти с тежки заболявания в София
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар